Piłkarze i… nudyści?

Wreszcie mamy letnią pogodę i możemy cieszyć się urokami nadświdrzańskiej plaży. W tym roku zmienił się jej zarządca, który wprowadził kilka zmian i nowości. Ruszyła tam też właśnie strefa kibica!

PRZEMEK SKOCZEK

Przebieralnia na plaży bez frontowej ściany słabo spełnia swoją funkcję, ale niebawem ma być już kompletna

Przygotowanie plaży miejskiej na nowy sezon zaczęto od nawiezienia 250 ton piasku. Teraz jest tam niemal jak nad morzem. Ten, kto chce przejść tamtędy „czystą stopą”, może skorzystać z drewnianych chodników. W sumie liczą one 75 metrów. Organizacyjnie wszystko się nadal rozkręca. Plaża rozpoczęła działalność 1 czerwca, ale niektóre jej elementy, np. przebieralnia, są wciąż w trakcie przygotowań. Gdy odwiedziliśmy plażę w poprzedni weekend, ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że to rozwiązanie raczej dla ekshibicjonistów lub nudystów, ponieważ przebieralnia nie pełni swojej funkcji. Zapewniono nas jednak, że wkrótce będzie gotowa.

W miniony piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020, które z powodu pandemii zostały przeniesione z zeszłego roku. Tytułu będzie bronić reprezentacja Portugalii. W zmaganiach biorą też udział nasze Orły. Sportowe emocje można przeżywać także w strefie kibica na plaży miejskiej, oglądając mecze na wielkim ekranie. Wstęp jest wolny.

A co z kąpielami? Woda jest coraz cieplejsza, płytki Świder nagrzewa się dość szybko. Dzieciom nie przeszkadza zresztą jej niższa temperatura. Przyjemność z plażowania odbiera nieco sąsiedztwo oczyszczalni ścieków znajdującej się na józefowskim brzegu. Wiatr przynosi czasem nieprzyjemne odory, a oczyszczone ścieki wpadają bezpośrednio do rzeki, co prawda w miejscu położonym wyżej niż plaża. Nie są jeszcze znane wyniki pomiarów czystości wody. Miasto Otwock zleciło stosowne badania. Próbki zostaną pobrane w dwóch miejscach: na wysokości plaży przy moście dawnej kolejki wąskotorowej oraz za mostem i punktem zrzutu z oczyszczalni w Józefowie.

– Jak tylko będą znane wyniki badań, podamy je do publicznej wiadomości. Przypominamy, że w rzece Świder na terenie Otwocka nie ma wyznaczonego kąpieliska ani miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. W związku z tym na kąpiele w Świdrze decydujemy się na własną odpowiedzialność – podkreśla Aleksandra Czajkowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.