Ring z rymowankami

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Zaczarowany świat poezji dziecięcej” już za nami. Zwycięzcami swoich kategorii wiekowych zostali Wiktor Fogiński, Karina Pietryka i Tatiana Misiuro

Dzieci nie tylko chętnie czytają książki i wiersze, lecz także potrafią je pięknie interpretować. Trzeba im tylko zachęty, umiejętnego zmobilizowania. Efekty są wspaniałe. Dowodem na to jest zakończony w piątek, 11 czerwca Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Zaczarowany świat poezji dziecięcej”. Organizuje go Szkoła Podstawowa nr 8 w Wólce Mlądzkiej. Była to już jego trzecia edycja, lecz pierwsza, którą zorganizowano poza murami szkoły, na plenerowej Scenie pod Jaraczem. To był świetny pomysł, by przenieść finał do centrum miasta, na świeże powietrze, gdzie dzieci mogły być oklaskiwane też przez rodziny i przechodniów. Wsparcie zapewnił Miejski Ośrodek Kultury Turystyki i Sportu. Wypadło świetnie.

Do udziału w ostatnim etapie przystąpiło około 30 dzieci z niemal wszystkich otwockich podstawówek, w sumie z 11 szkół. Występowały one w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, II-III i IV. Oceniała je komisja w składzie: przewodnicząca Agata Zatyka, Jarosław Kopaczewski (oboje z MOKTiS), Anna Kwaśniewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, oraz muzyk Mateusz Kabala. Werdykt podajemy poniżej.

Nagrody laureatom wręczył osobiście prezydent Otwocka Jarosław Margielski, który na koniec miał dla wszystkich uczestników niespodziankę. Zaprosił dzieci do Kina Oaza na darmowy pokaz filmu „Krudowie 2”. Przyjęły ten prezent z entuzjazmem.

pds

Laureaci konkursu

Kategoria klas 0-I

I miejsce – Wiktor Fogiński ze SP nr 5,

II miejsce – Nela Sternal ze SP nr 1,

III miejsce – Mikołaj Gibowski ze SP nr 2;

wyróżnienia – Kamila Kurek ze SP nr 8 i Barbara Kolenkiewicz ze SP nr 2

Kategoria klas II-III

I miejsce – Karina Pietryka ze SP nr 4,

II miejsce – Laura Nowicka ze SP nr 12,

III miejsce – Jacek Furmanek ze SP nr 9;

wyróżnienie – Matylda Stańczyk ze SP nr 2

Kategoria klas IV

I miejsce – Tatiana Misiuro ze Szkoły Noblistów,

II miejsce – Maja Tasdemir ze SP nr 3,

III miejsce – Pola Skoczek ze SP nr 12;

wyróżnienie – Adam Główka z SP nr 4

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.