Bilet Metropolitalny doładujesz w urzędzie

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Otwocka, którzy na co dzień korzystają z SKM-ki i lokalnych linii autobusowych „L”. Nie trzeba będzie już jeździć do stolicy, żeby doładować Bilet Metropolitalny. Pod koniec wakacji obok CityBoksów (od strony ul. Hożej) na terenie Urzędu Miasta w Otwocku zostanie otwarty punkt obsługi Zarządu Transportu Miejskiego. To będzie pierwszy taki punkt w powiecie otwockim

AGNIESZKA JASKULSKA

 

Z Biletu Metropolitalnego korzysta wielu mieszkańców Otwocka, którzy codziennie dojeżdżają do stolicy do pracy czy szkoły – dotychczas z tego biletu skorzystało ponad 4,5 tysiąca otwocczan. Bilet Metropolitalny obejmuje transport ZTM: pociągi SKM i Kolei Mazowieckich w dwóch strefach biletowych, a także lokalne linie „L”, tramwaje, metro i inne linie autobusowe ZTM. Z biletu mogą skorzystać mieszkańcy, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku. Dzięki tańszemu biletowi otwocczanie mogli zaoszczędzić nawet 60 zł miesięcznie na dojazdach. Jednak aby doładować Bilet Metropolitalny, mieszkańcy Otwocka muszą jeździć do Warszawy (najbliższy punkt znajduje się na Dworcu Wschodnim). – Taki punkt obsługi ZTM już dawno powinien być w naszym mieście. Nareszcie nie będę musiała jechać do Warszawy, aby kupić bilet – podkreśla nasza Czytelniczka pani Ewelina. 

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski przyznaje, że mieszkańcy Otwocka od dawna zwracali się do urzędu z prośbą o uruchomienie punktu obsługi ZTM, w którym na miejscu można doładować Bilet Metropolitalny. Wkrótce będzie taka możliwość. – Punkt zostanie uruchomiony pod koniec wakacji – mówi prezydent Otwocka. I dodaje, że będzie to jedyny taki punkt w powiecie otwockim. Pasażerowie, którzy korzystają z SKM-ki i lokalnych linii autobusowych „L”, będą mogli doładować kartę z zakodowanym Biletem Metropolitalnym z dopłatą gminy na I i II strefę (punkt ma obsługiwać płatności bezgotówkowe). 

Punkt obsługi ZTM będzie mieścił się na parterze budynku B Urzędu Miasta Otwocka. – Pomieszczenie jest już gotowe i czekamy na jego uruchomienie – informuje Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta. I dodaje, że według zapewnień ZTM otwarcie punktu ma nastąpić po 23 sierpnia. 

Aby otrzymać kartę „Bilet Metropolitalny”, należy złożyć wniosek w urzędzie miasta. Jest on dostępny na stronie http://www.karta.otwock.pl.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.