19-latka z bmw walczy o życie w szpitalu. Policja poszukuje świadków wypadku na ul. Poniatowskiego

Śledczy poszukują świadków i nagrań wideo wypadku drogowego, do którego doszło pod koniec maja na łuku ul. Poniatowskiego w Otwocku. W wyniku zderzenia bmw i renaulta jeden z samochodów uderzył w drzewo. 19-latka, która kierowała bmw, w poważnym stanie trafiła do szpitala. To nie pierwszy wypadek na tym łuku. Co robi Starostwo Powiatowe w Otwocku i Zarząd Dróg Powiatowych w kwestii poprawienia bezpieczeństwa na ul. Poniatowskiego?

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. OSP Otwock Jabłonna

Otwoccy policjanci szukają świadków wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 28 maja o godz. 20.45 na ul. Poniatowskiego w Otwocku na wysokości numeru 29 i osiedla mieszkalnego – „Linia” pisała o tym na początku czerwca. W piątek wieczorem 41-letnia otwocczanka kierująca renaultem i 19-letnia mieszkanka Otwocka kierująca bmw jechały ul. Poniatowskiego w tym samym kierunku. Na wysokości osiedla osobówki się zderzyły, w wyniku czego bmw zjechało z drogi i roztrzaskało się na drzewie. – 19-latka, która kierowała bmw, w ciężkim stanie trafiła do szpitala – zaznacza sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. 

41-letnia kobieta kierująca renaultem była trzeźwa. Okoliczności wypadku budzą jednak wiele wątpliwości. Dlatego śledczy proszą świadków tego zdarzenia o kontakt telefoniczny lub osobisty z otwocką komendą policji. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat tego wypadku, proszeni o kontakt z oficerem dyżurnym KPP w Otwocku pod nr tel. 47 724 12 13 oraz 47 724 19 00 lub numerami alarmowymi: 997 i 112. Policja prosi także osoby, które mogły przypadkowo zarejestrować ten wypadek, o przesłanie drogą elektroniczną nagrań wideo. Informacje można przekazywać na adres: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl

To nie pierwszy wypadek na łuku ul. Poniatowskiego o czym “Linia” pisała wielokrotnie m.in. o tym, że mieszkańcy osiedla od dawna zabiegają o poprawę bezpieczeństwo natej ulicy. – Na początku stycznia kompletnie pijany 51-latek staranował autem fragment ogrodzenia osiedla. Cud, że nikogo nie zabił. Na tym odcinku często dochodzi do kolizji i wypadków, także śmiertelnych – podkreślają okoliczni mieszkańcy. Szczegóły: Mercedes skosił fragment ogrodzenia przy osiedlu mieszkalnym 

Tragiczny wypadek na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych na ul. Poniatowskiego wstrząsnął mieszkańcami Otwocka. Dwie seniorki zginęły po potrąceniu na pasach

Mieszkańcy przypominają, że pod koniec stycznia spotkali się m.in. z przedstawicielami policji i Zarządu Dróg Powiatowych, domagając się poprawy bezpieczeństwa na ul. Poniatowskiego, o czym “Linia” szczegółowo informowała. Nagranie wideo ze spotkania: – https://www.facebook.com/TygodnikLiniaOtwocka/videos/894944691274197 

Podczas spotkania ustalono harmonogram działań, m.in. miały odbyć się konsultacje z inżynierem ruchu, a docelowo mówiło się o tym, że ten odcinek ul. Poniatowskiego zostanie przebudowany. Dotychczas jednak niewiele się zmieniło. – Jest więcej policyjnych patroli, ale nie są to wystarczające działania. Żyjemy w ciągłym strachu o bezpieczeństwo, zwłaszcza dzieci – podkreśla pan Krystian, który przysłał do redakcji maila. 

– Dzieci wróciły do szkół i coraz więcej pieszych chodzi chodnikiem wzdłuż ul. Poniatowskiego. Na drodze jest także więcej rowerzystów. Jednak większość kierowców nie zwalnia na tym odcinku. Czy musi dojść do kolejnej tragedii, aby odpowiednie instytucje podjęły działania? – dodaje Małgorzata Dobosz-Moll, administrator osiedla. Szczegóły w artykule: Na Poniatowskiego musi być bezpiecznie!

Zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Otwocku i Zarząd Dróg Powiatowych, co dotychczas zrobiono w kwestii poprawienia bezpieczeństwa na ul. Poniatowskiego oraz na jakim etapie jest przygotowywanie przebudowy tego fragmentu ulicy. – W wyniku wspólnych ustaleń ZDP i powiatowego inżyniera ruchu na ul. Poniatowskiego została zmieniona i wprowadzona stała organizacja ruchu na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Narutowicza – wyjaśnia starosta Krzysztof Szczegielniak. – Na tym odcinku wyznaczono przede wszystkim podwójne linie ciągłe, zwłaszcza na łuku drogi na wysokości osiedla, o co prosili mieszkańcy. Wprowadzono również ograniczenie prędkość do 40 km/h – informuje starosta. 

Władze powiatu przygotowują się do przebudowy fragmentu ul. Poniatowskiego (ok. 1 km). – Wyłoniono już wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę ul. Poniatowskiego na odcinku od ZUS-u do ul. Narutowicza, z którym 22 kwietnia podpisano umowę na wykonanie prac projektowych. Zakres tych prac obejmuje nawierzchnię jezdni, wyodrębnienie chodników, ścieżek rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych oraz elementy “uspokajające ruch” – podkreśla Krzysztof Szczegielniak. – Szczegółowe rozwiązania zostaną określone przez wykonawcę dokumentacji. Projekt ma być gotowy do końca tego roku – dodaje. ZDP zapewnia, że projektant weźmie pod lupę niebezpieczny zakręt na wysokości osiedla i niewykluczone, że uda się go złagodzić. 

7 komentarzy do “19-latka z bmw walczy o życie w szpitalu. Policja poszukuje świadków wypadku na ul. Poniatowskiego

 • 16 czerwca 2021 o 15:33
  Permalink

  współczuję
  ale czego spodziewają się mieszkańcy?
  jakie znaki, światła, ograniczenia kogokolwiek uchronią jeśli jeździmy za szybko, po pijaku, ignorujemy przepisy itd?
  tylko oczy dookoła głowy, edukacja pieszych i kierowców od dziecka

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2021 o 18:11
  Permalink

  Co to za pytanie? Co robi Starostwo i ZDM z łukiem na Poniatowskiego. Gdyby była odpowiednia prędkość to myślę że by nic takiego się nie wydarzyło. A na pewno konsekwencje były by mniejsze.

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2021 o 08:38
   Permalink

   Panie Slo, pytanie w artykule jest zasadne, zwłaszcza w kontekście tego, ze starostwo od dawna planuje remont tego odcinka drogi, ale zanim to nastąpi na tym łuku wydarzy się znacznie więcej wypadków i kolizji

   Odpowiedz
 • 17 czerwca 2021 o 09:47
  Permalink

  Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Poniatowskiego i Filipowicza do przeglądu .

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2021 o 23:31
  Permalink

  Jechały w tym samym kierunku i się zderzy? jeśli nie było to najechanie na tył, to pewnie wyprzedzanie?

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2021 o 14:26
  Permalink

  Pamietacie ten straszny wypadek, w którym zginelo kilku policjantów/tek ?
  Po wypadku zamiast analizy – zrobiono dokladnie: nic (oprócz sprzatneicia kwiatów).
  DO DZISIAJ w tym miejscu nic nie zmieniono, niczego nie poprawiono !

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2021 o 05:51
  Permalink

  Przywalać maksymalne kary tj. punkty i finanse za przekroczenie szybkości bez pobłażania ,targów i zbędnych dyskusji. Kiedyś znajomy przyjechał do Otwocka i za głowę się złapał mówiąc co to w ogóle jest „dziki zachód” to wg. niego delikatne określenie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.