Zaprojektują rondo przy Biedronce

Władze miasta ogłosiły konkurs na wykonanie koncepcji dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy skrzyżowania ulic: Przewoskiej, Batorego i Ługi. W tym miejscu ma powstać rondo. Wykonawca na opracowanie koncepcji będzie miał 40 dni

SYLWIA WYSOCKA

W tegorocznym budżecie jest 80 tys. zł na projekt rozbudowy skrzyżowania ul. Przewoskiej z ul. Batorego. Bliskość bazaru miejskiego, supermarketu Biedronka, dojazd do szpitala powiatowego, osiedla wielorodzinne – wszystko to powoduje, że ruch w tym rejonie jest bardzo duży. Władze miasta widzą w tym miejscu rondo, które ma ten ruch upłynnić.

W połowie maja został ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy skrzyżowania ulic Przewoskiej, Ługi i Batorego na rondo. Wykonawca koncepcji musi m.in. uzyskać pozytywne opinie inżyniera ruchu dotyczące proponowanych rozwiązań, a także zawrzeć wykaz działek niezbędnych do realizacji inwestycji wraz z powierzchnią do wywłaszczenia (z zastrzeżeniem „oszczędnego gospodarowania terenem”). Koncepcja powinna uwzględniać również sposób zagospodarowania wód opadowych, co – jak wiadomo – w tym miejscu długo było problemem. 27 maja wybrano wykonawcę koncepcji. Przygotuje ją otwocka firma MM Projekt Projektowanie i Konsulting w Inżynierii Lądowej, która zrobi to za 14 tys. 760 zł. Na przygotowanie dokumentów ma 40 dni od podpisania umowy.

One thought on “Zaprojektują rondo przy Biedronce

  • 16 czerwca 2021 o 20:13
    Permalink

    Chyba rondeczko lub rondunio.
    Beznadziejny pomysł który obym nie wykrakał – skończy się takim rondem jak na Żeromskiego/Reymonta

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.