Będzie zakaz parkowania na skrzyżowaniu

Miasto Otwock wprowadzi zakaz parkowania w obrębie skrzyżowania ulic Okrzei, Ługi i Hallera. Wniosek w tej sprawie złożył do Jarosława Margielskiego radny powiatu otwockiego Dariusz Kołodziejczyk, który powoływał się na skargi mieszkańców

SYLWIA WYSOCKA

W maju do prezydenta Otwocka Jarosława Margielskiego wpłynął wniosek radnego Dariusza Kołodziejczyka o zmianę organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Okrzei, Ługi i Hallera, a konkretnie o wprowadzenie w tym miejscu zakazu parkowania.

„W związku z informacjami przekazywanymi przez osoby mieszkające przy ulicach Okrzei, Hallera i Ługi, że w obrębie skrzyżowania tych ulic kierowcy notorycznie parkują samochody, zmiana organizacji ruchu jest jak najbardziej zasadna (…) Po wykonaniu prac budowlanych na ulicy Ługi, w wyniku których uzyskała ona odpowiednią nawierzchnię, na części jezdni parkuje codziennie od kilku do kilkunastu samochodów. W ten sposób dochodzi do sytuacji, że kierowcy nie mogą korzystać z części jezdni i wymijać się z uczestnikami ruchu jadącymi z naprzeciwka (…) Jak wynika z informacji przekazywanych przez mieszkańców, parkują tam osoby mieszkające na osiedlu Morskie Oko” – pisze w swoim wniosku radny Kołodziejczyk.

W jego opinii najbardziej uzasadnione jest ustawienie w tym miejscu znaku informującego o zakazie parkowania. Dlatego radny zwrócił się z wnioskiem do prezydenta, jako zarządcy drogi, o przygotowanie odpowiedniej organizacji ruchu, uwzględniającej zakaz parkowania, szczególnie przy wjeździe na ul. Ługi oraz na jezdni. Radny ponadto uważa, że przy wjeździe na ul. Ługi wskazane jest ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie lub bardziej estetycznych donic na roślinność, które pełniłyby podobną funkcję.

Problem z parkowaniem może być jeszcze większy, bo miasto bierze pod uwagę tę lokalizację w planach dotyczących budowy drugiego żłobka miejskiego. Powstanie w tym miejscu publicznej placówki wpłynie nie tylko na zwiększenie ruchu, lecz także spowoduje wzrost zapotrzebowania na miejsca postojowe.

Zapytaliśmy władze Otwocka o to, jaka jest odpowiedź na wniosek radnego Kołodziejczyka. Biuro prasowe w mailu przesłanym do redakcji poinformowało, że w związku z wnioskiem radnego Dariusza Kołodziejczyka została opracowana i zatwierdzona nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Okrzei, Hallera i Ługi. Słupki zostaną zamontowane przy ul. Okrzei do 22 czerwca, co uniemożliwi parkowanie na poboczu w obrębie skrzyżowania i poprawi tam bezpieczeństwo w ruchu.

2 komentarze do “Będzie zakaz parkowania na skrzyżowaniu

 • 17 czerwca 2021 o 13:35
  Permalink

  A wyjazd z Biedronki to koszmar. Kierowcy nie rozumieją że blokują pas ruchu? Wystarczyłaby linia rozdzielająca.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2021 o 19:41
  Permalink

  To absurdalna sytuacja. Przecież na skrzyżowaniu nie wolno parkować z definicji. Po co stawiać znak?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.