Organizacje NGO nie muszą żyć tylko z dotacji

Jaki obraz trzeciego sektora wyłonił się po miesiącach pandemii? Jak organizacje i stowarzyszenia mogą dziś włączyć się w przedsiębiorczość społeczną? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego, które odbyło się we wtorek, 15 czerwca w Otwocku

Jak podkreślała Kinga Błaszczyk, członek Zarządu Powiatu Otwockiego i jednocześnie jedna z inicjatorek Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego, trwają prace nad opracowaniem nowej strategii, której filarami jest poprawa jakości obsługi i rozwój turystyki weekendowej. – Chcemy, aby do naszego powiatu przyjeżdżali turyści i w ten sposób realnie wpływali na rozwój lokalnej gospodarki. Liczymy też, że w te działania włączą się również organizacje pozarządowe – mówiła Kinga Błaszczyk.

Takim przykładem promocji produktu lokalnego jest „Szlak Jabłkowy” w powiecie grójeckim. W 2017 roku projekt powołała do życia grupa lokalnych społeczników. O idei, kolejnych krokach jej realizacji i współpracy z samorządem mówiła Dorota Lenarczyk ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

Podczas części warsztatowej Forum jego uczestnicy mogli m.in. dowiedzieć się od ekspertów, w jaki sposób rozwijać organizację poprzez  odpłatną działalność statutową.

ART

/więcej w najbliższym numerze Linii Otwockiej”/

One thought on “Organizacje NGO nie muszą żyć tylko z dotacji

  • 18 czerwca 2021 o 06:27
    Permalink

    Szkoda, że o forum mało kto chyba wiedział….

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.