Kolejny pożar budynku

Nocą w jednym z budynków przy ul. Majowej w Otwocku wybuchł pożar. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i w ciągu kilku chwil drewniano-murowany obiekt płonął jak pochodnia. Z żywiołem walczyło około 60 strażaków z kilku jednostek straży pożarnej: JRG Otwock, OSP Świdry Małe, OSP Józefów, OSP Otwock Wólka-Mlądzka, OSP Otwock-Jabłonna, WSP Celestynów

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku

AGNIESZKA JASKULSKA

W nocy z soboty na niedzielę (z 19 na 20 czerwca) około godz. 3 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków przy ul. Majowej w Otwocku. Ratownicy błyskawicznie interweniowali. – Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że duży obiekt drewniano-murowany jest już całkowicie zajęty ogniem – tłumaczy kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że na miejscu był już policyjny patrol, który poinformował, że budynek jest niezamieszkały i niepodłączony do mediów. 

Strażacy przez kilka godzin walczyli z żywiołem (musieli m.in. wyciąć otwory w dachu, aby oddymić budynek, i przez nie gasili ogień). – Po opanowaniu sytuacji strażacy weszli do budynku, aby potwierdzić, że wewnątrz nikogo nie było – podkreśla kpt. Maciej Łodygowski. I dodaje, że obiekt doszczętnie spłonął. Do akcji wykorzystano koparkę z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na koniec strażacy musieli przeprowadzić niezbędne prace rozbiórkowe.

2 komentarze do “Kolejny pożar budynku

  • 23 czerwca 2021 o 09:25
    Permalink

    Jeszcze dużo spłonie i wytnie się ostatnie otwockie sosny za10 lat pustynia i bloki deweloperów

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.