Parkingowy pat

Mieszkańcy bloków na osiedlu Stadion, u zbiegu ulic Andriollego i Pułaskiego w Otwocku, mają nie lada problem. – W tej okolicy zawsze brakowało miejsc postojowych, ale odkąd powstał apartamentowiec Park Pułaskiego, problem z parkowaniem jest znacznie większy niż wtedy, gdy mieszkańcy mogli zostawiać auta wzdłuż ulicy – tłumaczy pani Małgorzata, nasza Czytelniczka, która zadzwoniła do „Linii” z prośbą o interwencję

AGNIESZKA JASKULSKA

Nie tylko w centrum Otwocka brakuje miejsc parkingowych. Ten problem istnieje także na obrzeżach miasta, zwłaszcza przy dużych osiedlach. – Gdy budowano bloki na osiedlu Stadion, nikt nie myślał o parkingach. Teraz większość mieszkańców ma samochody, ale brakuje miejsc, gdzie można je zostawiać – zwraca uwagę pani Małgorzata, mieszkanka osiedla Stadion.

– Przez lata parkowaliśmy auta wzdłuż ul. Pułaskiego, między ul. Andriollego a ul. Jeremy. Niedawno powstał Park Pułaskiego z podziemnymi garażami, ale chyba nie wszyscy mieszkańcy tego bloku z niego korzystają. Przez ten apartamentowiec jest znacznie mniej miejsc postojowych wzdłuż ulicy, a do tego wprowadzono zakaz parkowania na chodniku i wielu mieszkańców już dostało mandaty. Niestety, trudno znaleźć miejsce do zaparkowania auta, nawet część parkingu przy rondzie i cmentarzu jest codziennie zastawiona – podkreśla nasza Czytelniczka. Inny mieszkaniec osiedla, pan Dariusz, dodaje: – Miasto wydało zgodę na wybudowanie apartamentowca, ale zapomniało o innych mieszkańcach naszego osiedla. Teraz zaczęła się budowa kolejnego bloku, więc problem narasta. Przecież miasto mogłoby znaleźć jakieś rozwiązanie i stworzyć plac z miejscami postojowymi np. po stronie osiedla Stadion. Wystarczyłoby tylko trochę zmniejszyć pas zieleni przed blokami. Tu jest sporo miejsca na przystosowanie tego terenu na parking – uważa pan Dariusz.

Zapytaliśmy o to Urząd Miasta w Otwocku. Ratusz nie widzi jednak problemu. – Miasto nie planuje budowania parkingu w okolicy Parku Pułaskiego – wyjaśnia Aleksandra Czajkowska z biura prasowego otwockiego urzędu. – Zgodnie z podpisanym z miastem porozumieniem inwestor wybudował miejsca postojowe wzdłuż ul. Pułaskiego i ul. Andriollego, które są ogólnodostępne i mogą z nich korzystać wszyscy mieszkańcy. Ponadto po drugiej stronie ul. Andriollego są także ogólnodostępne miejsca postojowe – zaznacza. I podkreśla, że jest również zawarte porozumienie z następnym inwestorem, który prowadzi budowę na działce obok Parku Pułaskiego. – Na mocy tego porozumienia miasto zobowiązało inwestora do wykonania utwardzonego pobocza aż do skrętu w ul. Ślusarskiego, dzięki czemu powstanie tam ogólnodostępny teren do parkowania – informuje Aleksandra Czajkowska. I przypomina, że w miejscu, gdzie powstał Park Pułaskiego, wcześniej była ogrodzona działka i w tym miejscu nie było miejsc parkingowych.

8 komentarzy do “Parkingowy pat

 • 21 czerwca 2021 o 12:43
  Permalink

  Po pierwsze obok Park Pułaskiego budują parking na 13 miejsc, pewnie płatny, bo to prywatna działka, po drugie przed inwestycją był zakaz parkowania na chodniku. Zweryfikujcie co piszecie.

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2021 o 16:18
  Permalink

  Panie Piotrze najpierw niech Pan przeczyta a potem pisze o weryfikowaniu. W tekście jak wół jest napisane ” a do tego wprowadzono zakaz parkowania na chodniku i wielu mieszkańców już dostało mandaty.”

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2021 o 19:57
  Permalink

  „Przez ten apartamentowiec jest znacznie mniej miejsc postojowych wzdłuż ulicy, a do tego wprowadzono znak” jasno wynika jedno z drugiego, Znak postawiono rok przed rozpoczęciem budowy, a więc nie z powodu nowego bloku.

  Odpowiedz
  • 22 czerwca 2021 o 19:44
   Permalink

   Dziwne że „Ratusz” wydał zgodę na budowę 4 piętrowego apartamentowca który zajał całą działkę i zasłonił dopływ światła do sąsiedniego niskiego budynku lecznicy. Do tej pory obowiązywał inny współczynnik zabudowy..dla tutejszych działek..

   Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o …..$$$$

   Odpowiedz
 • 22 czerwca 2021 o 16:29
  Permalink

  Jestem mieszkańcem w bloku przy ulicy Pułaskiego- dlaczego nie mogę parkowac pod swoim blokiem na chodniku tylko muszę samochód zostawiać pod lasem? dlaczego miasto nie zorganizuje parkingu kosztem trawnika tak aby mieszkańcy mieli blisko ze swoich aut do domów? Na naszym osiedlu jest coraz wiecej starszych osób dla których wygodniej jest zaparkować pod swoim domem a nie przy cemnatarzu lub przy ul Ślusarskiego zwłaszcza że tam tonie się w kałuzach i śmieciach wyrzuconych z samochodów ekip wykanczających mieszkania w „nowej inwestycji”
  Przy nowo wybudowanym bloku od strony Pułaskiego powstały 4 miejsca parkingowe..pewnie z założeniami ratusza tyle wystarczy dla mieszkańców. Na parterze nowego bloku otwiera sie żabka i anda…gdzie będą parkować samochody z dostawami i samochody klientów? Tylko czekac aż pojawią się tabliczki z informacją ze jest to parking mieszkańców.

  Odpowiedz
  • 22 czerwca 2021 o 22:20
   Permalink

   Drodzy mieszkancy „starych” bloków – nawet jakby wybudowali to i tak parkowaliby wszyscy tylko nie Wy. Patrz sytuacja na Stadionie przy 10 i Willi Domus – tam parkuja wszyscy (Wspolnota z Karczewskiej, Villowi) i mimo zakazu spółdzilni ze tylko parking dla członków spółdzielni. A spoldzielnia na prosby swoich czlonkow by choc czesc zrobili PLATNYch dla czlonkow spoldzielni, i zabezpieczyla teren umywa ręce. .tak samo by bylo u Was.

   Odpowiedz
 • 23 czerwca 2021 o 13:41
  Permalink

  Dlaczego nie możesz parkować na chodniku? A ludzie mają chodzić po ulicy?

  Odpowiedz
  • 30 czerwca 2021 o 13:47
   Permalink

   Ta Pani z urzędu chyba nie wie co pisze owszem może i utwardzi pobocze ale tylko z jednej przeczyny w tym bloku nie będzie parkingu podziemnego bo nie ma miejsca więc musi parking zrobić dla nowych mieszkańców A co ze starymi mieszkańcami właśnie wczoraj usłyszałam od jakiegoś Pana z tej budowy że mogę sobie parkować na dachu

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.