Wotum zaufania i absolutorium dla Marka Banaszka

Po zapoznaniu się z raportem o stanie gminy i rozpatrzeniu sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania przez burmistrza budżetu za rok 2020 radni udzielili wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi Józefowa Markowi Banaszkowi

fot. UM Józefów

Jak wynika ze sprawozdania, w 2020 roku dochody gminy zrealizowano w ponad 104 proc., a wydatki w 93,79 proc. Nieco gorzej wyglądają dane dotyczące inwestycji. W ubiegłym roku zaplanowane wydatki majątkowe zrealizowano jedynie w 64 proc. (w sumie na ten cel wydano ponad 11,5 mln zł z planowanych blisko 18 mln zł). Dla przykładu: planowane wydatki na budowę i przebudowę dróg zrealizowano zaledwie w 43 proc. (z kwoty blisko 4 mln zł wydano jedynie 1,7 mln zł). W praktyce oznacza to, że w ubiegłym roku zrealizowano mniejszą od planowanej liczbę inwestycji. Głównym powodem była pandemia i problemy samorządu z wyłonieniem wykonawców prac. W konsekwencji część inwestycji rozpoczęto jeszcze w 2020 roku, ale będą one kończone i rozliczane w tym roku. Na inne nadal są poszukiwani wykonawcy. Władze miasta po raz trzeci ogłosiły przetarg na budowę tzw. zielonych przystanków.

Sprawozdanie z realizacji ubiegłorocznego budżetu miasta pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. Taką samą ocenę wystawili burmistrzowi radni z komisji rewizyjnej. Podczas sesji, która odbyła się w piątek, 18 czerwca, rada miasta najpierw 11 głosami za, przy czterech wstrzymujących się przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrzowi Markowi Banaszkowi, a następnie stosunkiem głosów 12 za, zero przeciw i trzech wstrzymujących się dała mu absolutorium. 

ART

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.