Park rekreacji przy Prusa

Szykują się kolejne inwestycje po wschodniej stronie torów. Chodzi o ulicę Żeromskiego, gdzie miasto planuje wymianę chodnika w pobliżu kościoła Pallotynów, a także przygotowanie terenu pod budowę parku do rekreacji na działce od strony ulicy Prusa

SYLWIA WYSOCKA

Na sesji we wtorek, 22 czerwca władze Otwocka planują zabezpieczenie 70 tys. zł na modernizację chodnika przy powiatowej ulicy Żeromskiego. – Chcemy wyremontować fragment od ulicy Prusa w kierunku ulicy Samorządowej, gdzie do wymiany jest ok. 15 metrów starej nawierzchni, oraz od ulicy Prusa w kierunku tunelu po stronie kościoła – wyjaśnia prezydent Otwocka Jarosław Margielski. – W tym miejscu znajduje się stara zdegradowana kostka, którą chcemy wymienić, żeby ujednolicić nawierzchnię. Również po przeciwnej stronie mamy do uzupełnienia ok. 10 metrów chodnika w miejscu prac prowadzonych na zlecenie PKP – dodaje.

Dodatkowe 40 tys. zł miasto chce także przesunąć na rozbiórkę budynku komunalnego znajdującego się na działce u zbiegu ulic Prusa i Żeromskiego. – Chodzi o wyłączony z użytkowania narożny żółty budynek stojący na działce, na której znajduje się biblioteka miejska – precyzuje prezydent Margielski. – Chcemy tę działkę przygotować pod kątem budowy parku do rekreacji i placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Ten budynek koliduje z tymi planami – dodaje. Rozbiórka budynku powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

4 komentarze do “Park rekreacji przy Prusa

 • 23 czerwca 2021 o 21:39
  Permalink

  Może Reymonta od Żeromskiego do Tatrzańskiej przydało by się zrobić. Rosną kolejne bloki, chodnik z lat 50 a asfalt z 60 i brak komunikacji miejskiej.

  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2021 o 06:07
  Permalink

  Na pewno ta kostka jest w lepszym stanie jak ścieżka rowerowa wzdłuż Żeromskiego i ta część ułożona z płyt chodnikowych. Wszystkie płyty są już nie równe i „bujają się” bo pod nimi już nic nie ma. Można stracić równowagę i przewrócić się. Proszę się przejechać i sprawdzić oczywiście rowerem.

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2021 o 15:59
   Permalink

   Czy to nie jest drewniany budynek, symbol Otwocka??

   Odpowiedz
 • 28 czerwca 2021 o 13:01
  Permalink

  Hitem jest park rekreacji i rozrywki przy Wawerskiej. „Małpi Gaj” też się nieźle szykuje tylko trochę inaczej betonu nie żałują.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.