Akcja lato: Wakacyjne zajęcia dla dzieci

Latem dzieciaki z powiatu otwockiego i Wawra nie będą się nudzić. Ośrodki kultury przygotowały dla nich rozmaite zajęcia i półkolonie. Niektóre z nich są bezpłatne, za inne trzeba będzie zapłacić niewielką kwotę, która pokryje koszty materiałów czy wyżywienia

BARBARA MICHAŁOWSKA

PRZEMEK SKOCZEK

Celestynów

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie zaprasza dzieci w wieku od sześciu lat. W świetlicach wiejskich w Dyzinie, Glinie, Jatnemi Pogorzeli będą prowadzone stacjonarne zajęcia animacyjno-plastyczne. Z kolei w hali sportowej w Celestynowie będzie można uczestniczyć w zajęciach artystyczno-językowych i taneczno-sportowych z elementami kick-boxingu. Koszt zajęć to 5-10 zł. Zapisy prowadzą biuro GOKiS Celestynów oraz gospodarze poszczególnych świetlic. W lipcu odbędą się  też wyjazdy autokarowe do kina, Rodzinnego Parku Tematycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciance, Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” oraz Ośrodka „Wioska pod Kogutem” koło Zalesia Górnego. Ceny tych atrakcji są różne, ale zamykają się w kilkudziesięciu złotych za bilety wstępu, przejazd autokarem i wyżywienie. Liczba miejsc na zajęcia i wycieczki jest ograniczona.

Deklarację uczestnictwa oraz regulamin można znaleźć w biurze GOKiS -u lub na stronie http://www.gokcelestynow.pl.

Józefów

Miejski Ośrodek Kultury w lipcu przygotował bogatą ofertę zajęć. Na wszystkie liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl, tel. 602 110 557. Dodatkowo we wtorki i czwartki będą organizowane rozgrywki szachowe w plenerze. Przez cały lipiec będą odbywać się bezpłatne seanse filmowe w Kinie Muza. Informacje o repertuarze są udzielane telefonicznie pod numerem 22 789 20 26.

PROGRAM DLA DZIECI OD SZEŚCIU DO 12 LAT

Wtorki – Eco Projekt

29.06 Żywe obrazy – robimy zielone ściany z wykorzystaniem porostu zwanego chrobotkiem.

6.07 Domek dla owadów – budowanie schronienia dla pszczół, biedronek i pożytecznych złotooków.

13.07 Ogródek w słoiku – jak zrobić małe terrarium.

20.07 Domek dla ptaków – powieszony za oknem sprzyja obserwowaniu skrzydlatych gości. 

27.07 Miniogródek – może mieć nawet domek, ławeczkę i oczko wodne.

Środy – Poznaj moją pasję, spotkania z ciekawymi osobami

30.06 „Znajdź światło. Świat, którego nie znacie” – wykład Mikołaja Cara o świetle w filmie.

7.07 Etno dźwięki – warsztaty muzyczne z Maciejem Łabudzkim i Tomaszem Garbolińskim.

14.07 Dzieci pytają – spotkanie z burmistrzem Józefowa Markiem Banaszkiem.

21.07 Wielki dym, szalona piana, a może sztuczna krew? – pokaz naukowy grupy wARTsztat.

28.07 W co się bawić? – Lidia Głażewska-Dańko opowie o tym, jak dzieci spędzały czas na letnisku prawie 100 lat temu.

Czwartki – Gryzie, parzy, szczypie

8 i 15.07 Poznajemy faunę i florę Józefowa – nietypowe warsztaty plastyczne.

PROGRAM DLA MŁODZIEŻY POWYŻEJ 12 LAT

Poniedziałki – Wakacyjne przeszycie

Warsztaty szycia i wyszywania, w programie nauka szycia prostych rzeczy ręcznie i maszynowo: } 28.06 gumki scrunchie, } 5.07 śniadaniówki, } 12.07 haft monochromatyczny, } 19.07 naszyjnik z tkaniny, } 26.07 Jak zrobić siatkę konstrukcyjną prostej spódnicy – nauka projektowania.

Wtorki

Puść oczko – Warsztaty szydełkowania oraz robótek ręcznych, w programie makramy i proste ozdoby ze sznurka w stylu boho oraz nauka podstawowych wzorów na szydełku.

Warsztaty Zero Waste

29.06 Żywe obrazy – zielone ściany z wykorzystaniem porostu zwanego chrobotkiem.

6.07 Robimy woskowijki – to kawałki bawełnianej tkaniny idealnej do pakowania żywności.

13.07 Warsztaty zielono mi – las w słoiku. 

20.07 Odpadowe domki dla pszczół – będą zrobione z odpadów

27.07 Ekokosz na śmieci – powstanie ze zużytych plastikowych butelek.

Czwartki

Zepsute, napraw to sam – Warsztaty z pożytecznego majsterkowania i nadawanie rzeczom popsutym drugiego życia.

Józefowski pejzaż fantastyczny – Cotygodniowe plenery malarskie ze sztalugami.

Kołbiel

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaplanowała na wakacje dla najmłodszych cykl warsztatów sportowo-artystycznych. Zajęcia będą odbywały się w cyklach pięciodniowych od poniedziałku do piątku w lipcu i sierpniu w kilku miejscach na terenie gminy: w Kołbieli, Rudzienku, Władzinie, Gadce, Kątach, Sępochowie i Sufczynie. Zajęcia rozpoczną się 12 lipca, wszystkie warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. W zależności od wielkości danej sali, grupy będą liczyły od 10 do 12 osób. Warsztaty poprowadzą Marta Dylewska – zajęcia teatralne, Andrzej Dobrowolski – szachy, Żaneta Poirieux – muzyka, Patrycja Mróz – eksperymenty, Maciej Łabudzki – fotografia, Anna Barcikowska – aktywnie i kreatywnie. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie: http://www.bibliotekakolbiel@kolbiel.pl w zakładce „Zajęcia”. Zapisy odbywają się przez internet za pośrednictwem platformy biletyna.pl. Każdy mieszkaniec Kołbieli może zapisać się na dowolne zajęcia niezależnie od sołectwa, w którym mieszka. Natomiast dla najmłodszych w wybrane dni tygodnia w Kołbieli będą odbywały się teatrzyki.

 Wiązowna

Zajęcia wakacyjne odbywają się w świetlicach. Akcja „Wakacje blisko domu” potrwa w dni powszednie od 2 do 27 sierpnia. Warsztaty będą prowadzone w świetlicach wiejskich w Pęclinie, Kopkach, Izabeli i Majdanie. „Dzieci będą spędzać czas, bawiąc się, biorąc udział w warsztatach, chodząc na spacery i nawiązując znajomości” – deklarują organizatorzy. Warsztaty zaplanowano w godzinach od 7.30 do 17, są one przeznaczone dla dzieci w wieku od sześciu do 15 lat. Koszt to 6 zł, a wyżywienie kosztuje 11 zł. W środy będą organizowane wycieczki. Ich koszty i ramowy plan będą podane najpóźniej 2 sierpnia. O przyjęciu na zajęcia i wycieczki decyduje kolejność zgłoszeń. Można ich dokonać za pomocą formularzy internetowych dostępnych na stronie GOK Wiązowna.

 Wawer

Marysiński oddział WCK zaprasza dzieci na „Lato w mieście” od 28 czerwca do 17 lipca. Wstęp na zajęcia wynosi 10 zł. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Można będzie uczestniczyć w warsztatach plastycznych i muzycznych, pograć w planszówki, pośpiewać karaoke. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się mailowo pod adresem: marysin@wck-wawer.pl lub telefonicznie: 22 812 01 37.

„Festiwal rozmaitości” to wakacyjna propozycja filii Zastów WCK. Bezpłatne warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Wśród tematów będą m.in. „Świat makramy”, „Sztalugi i pędzel – czworonogi w lesie”, „Urzeczańskie bransoletki” czy „Ceramiczne inspiracje”. Zajęcia będą się odbywać od 28 czerwca do 6 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy: zastow@wck-wawer.pl lub pod numerem 22 815 67 63.

 W Wawerskim Centrum Kultury w filii Falenica akcji „Lato w mieście” potrwa od 28 czerwca do 31 sierpnia. Od poniedziałku do piątku odbędą się zajęcia o charakterze edukacyjnym: muzyczne, teatralne, malarskie, literackie oraz rozwijające kreatywność.

WCK w Nadwiślu organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku od siedmiu do 18 lat. Dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat przewidziano warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własny autorski film.

WCK w Nadwiślu i Międzylesiu będzie prowadziło kreatywne zabawy dla dzieci, Mobilny OP ART– spotkania ze sztuką, dizajnem i architekturą Warszawy dla młodzieży, letnią pracownię graficzną oraz zajęcia dla grup zorganizowanych.

One thought on “Akcja lato: Wakacyjne zajęcia dla dzieci

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.