Prymusi u prezydenta

We wtorek, 22 czerwca wybitni uczniowie z otwockich szkół podstawowych zostali nagrodzeni za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie i wolontariacie. Po raz pierwszy przyznano też nagrody prezydenta Otwocka dla uczniów z najwyższą średnią w każdej szkole

Nagrodzeni uczniowie z prezydentem Otwocka Jarosławem Margielskim i dyrektorem Oświaty Miejskiej Grzegorzem Michalczykiem.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Otwocka

Uroczystość podsumowująca osiągnięcia wyróżniających się uczniów miejskich  szkół odbyła się w Teatrze Miejskim im. Jaracza w Otwocku. Oprócz uczniów uczestniczyli w niej także prezydent Jarosław Margielski, dyrektor Oświaty Miejskiej Grzegorz Michalczyk, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice.

Co roku do nagrody prezydenta Otwocka są wybierani uczniowie klas IV-VIII, którzy mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w nauce, wyróżniają się w działalności społecznej na rzecz środowiska lokalnego, odnoszą sukcesy sportowe i w innych dziedzinach. Tym razem wyróżniono 20 uczniów. – To był trudny rok z uwagi na trwającą pandemię. Te wyniki w nauce, sporcie i inne osiągnięcia są dowodem nie tylko talentu, ale przede wszystkim waszej ciężkiej pracy i tego, że od siebie wymagacie. Gratuluję rodzicom, że potrafili w swoich dzieciach wypracować ambicje. Gratuluję nauczycielom, którzy potrafią zaszczepić w uczniach dążenie do celu i sprawić, by poszerzali swoje horyzonty – mówił podczas uroczystości prezydent Margielski. 

Po raz pierwszy nagrodą prezydenta Otwocka zostali uhonorowani także ci z najwyższą średnią w każdej szkole. Dyrektor Oświaty Miejskiej Grzegorz Michalczyk wyjaśnił, że w ten sposób brane są pod uwagę różne warunki i środowiska w szkole, a promocja wiedzy jest niezależnie od tego, do której szkoły chodzą dzieci. Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i bony pieniężne. 

IP

Nagrody specjalne prezydenta Otwocka za najwyższą średnią ocen:

 • Daria Gawrońska, SP nr 1, kl. VIII  – 6,00,
 • Urszula Marciniak, SP nr 2, kl. IV – 6,00,
 • Oliwia Włodarczyk, SP nr 3, kl. VII – 5,77,
 • Aleksandra Szatańska, SP nr 3, kl. VII –5,77,
 • Laura Zielińska, SP nr 4, kl. VI – 5,85,
 • Agata Ściesińska, SP nr 5, kl. VIII – 6,00,
 • Maja Bońkowska, SP nr 6, kl. VIII – 6,00,
 • Wiktoria Prochowska, SP nr 6, kl. VI – 6,00,
 • Julia Brzezińska, SP nr 7, kl. IV – 5,64,
 • Maja Ośko, SP nr 9, kl. VI – 5,58,
 • Oliwia Sąsiadek, SP nr 12, kl. VIII – 5,94.

Nagrodę prezydenta Otwocka za wybitne osiągnięcia otrzymali: Patryk Ruszczyk, Milena Solińska, Patryk Donica, Dorota Feczan, Daria Gawrońska, Kinga Kos, Rafał Ulatowski, Maja Bońkowska, Leon Gałabuda, Karolina Kowalczyk, Gaja Kusztal, Mateusz Łukaszewicz, Marta Marczak, Aleksander Moruś, Zuzanna Nietupska, Ida Pożoga, Wiktor Sierakowski, Julia Skorupska, Olga Skorupska, Faustyna Więsik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.