Skrzydła w gotowości

Czas szybko mija. W ubiegłą sobotę klub tenisa stołowego Coccine GKTS Wiązowna obchodził 15. rocznicę powstania. W trakcie specjalnie zorganizowanego jubileuszu nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do trwania i rozwoju klubu, a także życzeń na kolejne lata. Tym najważniejszym, na spełnienie się którego klub czeka od dawna, jest specjalna hala dla tenisistów

MARCIN SULIGA

Klub z Wiązowny ma już 15 lat, ale tenis stołowy nad Mienią gości nieco dłużej. Fundamenty pod budowę klubu stworzył Tomasz Grzybowski wraz z grupą osób, które postanowiły mu zaufać i wesprzeć jego starania dotyczące założenia drużyny ligowej. – Za nami 15 niezwykle bogatych lat, dlatego trudno byłoby zebrać na szybko wszystkie sukcesy, jakie przez ten czas odnosili zawodnicy naszego klubu. Przy okazji jubileuszu chciałbym skupić się na ostatnich pięciu sezonach, bo one były wyjątkowe dla naszego klubu. Postawiliśmy sobie za cel wejście do pierwszej ligi i to osiągnęliśmy, grając w dużej mierze własnymi wychowankami. Spędziliśmy na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej trzy sezony i uważam, że to całkiem niezły wynik. Być może gdyby nie pandemia, bylibyśmy dłużej, ale nie robimy tragedii ze spadku. Wierzę, że w najbliższych latach zdołamy się odbudować i wrócić na ten poziom – mówi Grzybowski. – Mamy zdolną i chętną do pracy młodzież, która już potrafi zaskoczyć na turniejach. Do pełni szczęścia brakuje nam odpowiedniej hali, która umożliwi jeszcze szerszy i bardziej spektakularny rozwój. Jeśli doczekamy się odpowiedniego obiektu, kolejne duże sukcesy powinny być kwestią czasu – dodaje.

Nowa hala to przede wszystkim zadanie dla lokalnych władz. Obecny na jubileuszu wójt Wiązowny Janusz Budny złożył wstępną deklarację, że taki obiekt jest w planach gminy i niewykluczone, że powstanie przed kolejnym jubileuszem. – Jesteśmy obecnie na etapie przygotowania koncepcji rodzinnego centrum sportu, które miałoby mieścić się tam, gdzie obecnie znajdują się boiska Advitu Wiązowna. W tym planie jest również hala dla tenisistów stołowych. Wkrótce projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym i jeśli zostanie zaakceptowany, przejdziemy do działania i zaczniemy szukać pieniędzy na budowę takiego ośrodka – mówi wójt Budny. – Mamy naprawdę świetny klub, zbudowany w dużej mierze na oddaniu i poświęceniu Tomka Grzybowskiego. Tacy ludzie w takich małych gminach są na wagę złota i żal byłoby zmarnować efekty jego pracy. Jako gmina staraliśmy się pomagać klubowi. W ostatnich latach ze względu na sytuację odbywało się to może w nieco mniejszym wymiarze niż zazwyczaj, ale wierzę, że jeszcze wrócimy do dobrych czasów. Wiązowna się rozwija, przybywa nowych „graczy” na rynku gospodarczym, więc łatwiej będzie nam o odpowiednie wsparcie dla klubu i ogólnie dla sportu w naszej gminie – stwierdził wójt.

Jak ważny może okazać się nowy obiekt, przystosowany do gry i treningu tenisa stołowego, przyznał obecny na uroczystościach prezes Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego Marek Zalewski. – Na Mazowszu mamy ponad 70 klubów tenisa stołowego. Na tym tle GKTS od zawsze wyróżniał się uczciwą i solidną pracą, a dodatkowo jego zawodnicy byli wyjątkowo skuteczni w tym, co robią. Potrafią stworzyć atmosferę i zaplecze finansowo-sportowe, a ja to bardzo doceniam – przyznaje prezes Zalewski.

– Myślę, że z takim podejściem, jakie prezentują Tomek Grzybowski i Kamil Sitek, Wiązowna ma zawsze gwarancję tego, że stworzy się tu coś nietuzinkowego. A jeśli do tego dołożymy jeszcze odpowiednie warunki, lepsze zaplecze infrastrukturalne, może to przynieść jeszcze lepsze efekty i pozwoli klubowi w pełni rozwinąć skrzydła. Jestem o tym przekonany – dodaje.

To, że nowa, większa hala jest potrzebna GKTS-owi, pokazał zorganizowany przy okazji 15. urodzin jubileuszowy turniej. Rywalizacja w czterech kategoriach rozpoczęła się o godz. 9, a zakończyła tuż przed północą. W sumie przez salę przy Szkole Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich przewinęło się ponad 150 zawodników i zawodniczek. Obsada była międzynarodowa, bo w turnieju wziął udział Słowak Thomas Keinath, a także gracze z Indii: Chandra Jeet i Snehit Suravajjula.

Wyniki

Dzieci rocznik 2009 i młodsze

 1. Patryk Dubiniak
 2. Jakub Krzyżanowski
 3. Antoni Skrzeczkowski

Dzieci rocznik 2008 i starsze

 1. Patryk Lewandowski
 2. Mateusz Rutkowski
 3. Kacper Weikum

Amator + IV i V liga

 1. Kacper Weikum
 2. Iha Prashant
 3. Krystian Marek

Open

 1. Snehit Suravajjula
 2. Adrian Więcek
 3. Antoni Witkowski

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.