Wychowankowie OKS Otwock mistrzami Polski!

Rozgrywane w Poznaniu lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów okazały się niezwykle szczęśliwe dla dwojga wychowanków OKS Start Otwock. Paulina Guba i Aleksander Wiącek w pewnym stylu sięgnęli po złote medale

MARCIN SULIGA

Paulina Guba zdobyła kolejne mistrzostwo Polski

Jako pierwsza złoto wywalczyła Paulina Guba. W pierwszym dniu zawodów wielokrotna mistrzyni Polski bez większych przeszkód i naporu ze strony rywalek wygrała rywalizację w pchnięciu kulą. Reprezentująca obecnie barwy AZS UMCS Lublin Guba zaliczyła cztery udane próby, a rekordowe pchnięcie oddała w piątej kolejce, posyłając kulę na odległość 18.29 m. Co ciekawe, każda z prób oddanych przez wciąż aktualną mistrzynię Europy z Berlina była lepsza od najlepszego wyniku rywalek walczących o kolejne miejsca na podium. Dla Guby był to piąty złoty medal mistrzostw Polski na otwartym stadionie.

Aleksander Wiącek i trener Bożena Dziubińska

Po kolejny krążek mistrzostw Polski w tym sezonie – po udanych startach w okresie zimowym – sięgnął Aleksander Wiącek. Obchodzący za kilka dni 21. urodziny biegacz sprawił sobie przedwczesny prezent, w wielkim stylu wygrywając rywalizację na 5000 metrów. Zawodnik OKS Start Otwock pokazał, że zdobywane na kolejnych zawodach doświadczenie oraz sumienna praca na treningach i zgrupowaniach potrafią dać świetne efekty. Wiącek w Poznaniu osiągnął najlepszy wynik w karierze, uzyskując czas 14:05.20. Drugi na mecie Patryk Kozłowski dobiegł aż siedem sekund za zwycięzcą (14:12.16).

One thought on “Wychowankowie OKS Otwock mistrzami Polski!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.