„Dobry Start” tylko przez internet

Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku informuje, że od 1 lipca zmieniają się zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022. Można będzie je składać wyłącznie drogą elektroniczną

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów nie będzie już możliwości składania papierowych wniosków w siedzibie OPS-u albo za pośrednictwem Poczty Polskiej. Proces ma zostać w pełni zautomatyzowany, a jego obsługę od 1 lipca przejmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Terminy składania wniosków nie ulegają zmianie. Nabór według nowych zasad rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 30 listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Wnioski złożone w kolejnych miesiącach zostaną rozpatrzone w czasie dwóch miesięcy.

ZUS zapewnia wsparcie przy składaniu wniosku przez internet. Rodzice, którzy dotąd otrzymywali świadczenie w formie gotówkowej w Banku Spółdzielczym lub w kasie OPS w Otwocku, będą zobowiązani do podania numeru rachunku bankowego, na który powinny trafić pieniądze.

Świadczenie „Dobry Start” w wysokości 300 zł jest przyznawane bez względu na dochód i przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od siódmego do 20. roku życia, a w przypadku dzieci az niepełnosprawnościami do 24. roku życia.            

IP

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.