Zielona Ostoja czeka na pozwolenie

Urząd miasta pod koniec stycznia informował, że francuski koncern motoryzacyjny wiosną wybuduje nad Świdrem jedyne w Polsce centrum ekoedukacji pod nazwą Zielona Ostoja Renault. Otwarcie obiektu odbędzie się znacznie później, inwestor czeka dopiero na pozwolenie na budowę

SYLWIA WYSOCKA

źródło: zielonaostoja.renault.pl

Na początku roku pojawiła się informacja, że władze Otwocka we współpracy ze sponsorami rozpoczynają budowę Zielonej Ostoi Renault – pierwszej otwartej przestrzeni do lokalnej edukacji ekologicznej. Na swojej stronie urząd miasta poinformował, że celem jest stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli nauczyć się dbania o różnorodność biologiczną, rozwijać swoją świadomość ekologiczną oraz propagować działania na własnym podwórku. Zielona Ostoja będzie miejscem spotkań dla osób z całej Polski, które chcą nauczyć się dbać o środowisko naturalne i w sposób zrównoważony korzystać z jego zasobów.

Otwarcie zlokalizowanej w Rezerwacie Świder Zielonej Ostoi było planowane na wiosnę. Wiadomo jednak, że ten termin nie zostanie dotrzymany. Podczas posiedzenia komisji budżetu i finansów, które odbyło się w czwartek, 17 czerwca, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i funduszy zewnętrznych Kamil Mazek poinformował, że inwestycja jest dopiero na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. – Wykonawca złożył poprzez swojego pośrednika wniosek o pozwolenie na budowę. Miasto jako współinwestor podpisało porozumienie, które definiuje wszystkie ustalenia i zależności w tej kwestii. Teraz czekamy na pozwolenie na budowę – powiedział podczas komisji Kamil Mazek. – Wydział inwestycji zlecił wykonanie przyłącza, umowa jest podpisana. Najkorzystniejszą ofertę złożyła miejska spółka OPWiK. Dokumentacja projektowa również jest na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. Z uwagi na to, że jest to teren archeologiczny, pozwolenie jest niezbędne. Idziemy równolegle – przyłącze i budynki będą realizowane w tym samym czasie, co jest korzystne, bo nie będzie konieczności ewentualnych zmian ich lokalizacji – podkreślił urzędnik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.