Kilka zmian w Półmaratonie Wiązowskim

Godziny dzielą nas od kolejnej edycji Półmaratonu Wiązowskiego. Ze względu na pandemię koronawirusa impreza po raz pierwszy w swojej historii odbędzie się latem

MARCIN SULIGA

 

Szalejąca na świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom wielu imprez sportowych. Nie ominęła również lokalnych projektów, takich jak Półmaraton Wiązowski. Jubileuszowa, 40. edycja odbyła się pod koniec lutego ubiegłego roku i była ostatnią tak dużą imprezą przeprowadzoną przed wprowadzeniem licznych obostrzeń związanych z rosnącą liczbą zachorowań. Kolejne ograniczenia w strefie publicznej spowodowały, że tegoroczna edycja była bardzo zagrożona. Organizatorzy nie chcieli jednak przerywać ponad 40–letniej tradycji. Pojawił się więc pomysł, by przenieść zawody z okresu zimowego na letni. Nadzorujący Półmaraton Wiązowski tylko czekali na informację o luzowaniu rządowych obostrzeń, by przystąpić do działania i wyznaczyć nową datę biegu. Ostatecznie zdecydowali, że odbędzie się on w niedzielę, 4 lipca.

Małe zmiany

Mimo trudnej sytuacji liczba konkurencji pozostała bez zmian. Oprócz biegu głównego, czyli Półmaratonu Wiązowskiego, odbędą się jeszcze Wiązowska Piątka, a także liczne biegi młodzieżowe, w tym najbardziej barwny Bieg Krasnoludków. Zmianie uległ jednak harmonogram startów. Tym razem uczestnicy biegów głównych wyruszą jako pierwsi, a dopiero potem zostanie rozegrana rywalizacja młodych biegaczy.

Ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia w imprezach masowych organizatorzy byli zmuszeni do wprowadzenia limitów zgłoszeń. Na półmaraton przygotowano dwa tysiące pakietów startowych, natomiast dla chętnych do startu w Wiązowskiej Piątce było zarezerwowane tysiąc miejsc na liście zgłoszeń. Ograniczenia miały również wpływ na zmiany w kształcie tras.

O ile bieg główny odbędzie się na tej samej trasie, co w poprzednich latach, o tyle trasa Piątki została zmieniona. Jak przyznaje odpowiedzialna za kontakt z mediami Izabela Trzaska, zmiana była podyktowana względami bezpieczeństwa. W poprzednich edycjach zawodnicy startujący na krótszym dystansie często mieszali się z uczestnikami biegu głównego. Teraz organizatorzy chcą uniknąć takiej sytuacji.

W związku z zawodami mieszkańcy i osoby udające się do Wiązowny muszą liczyć się z utrudnieniami i chwilowymi zmianami w ruchu.

Odkrywanie tajemnic

Organizatorzy z każdym dniem podgrzewali emocje związane z imprezą i radzili, jak odpowiednio przygotować się do startu. Niedawno ujawnili, jak będą wyglądały tegoroczne specjalne pakiety startowe, i poinformowali, jaki kształt będą miały medale 41. edycji, które są świetną pamiątką, zwłaszcza że otrzymają je wszyscy, którzy miną linię mety. Ze względu na porę roku nieco inaczej będą wyglądali najmłodsi uczestnicy Biegu Krasnoludków, ale emocje towarzyszące rozegraniu tej konkurencji na pewno będą takie same jak w poprzednich latach.

Bez upału

Tegoroczny Półmaraton Wiązowski odbędzie się w niedzielę, 4 lipca. Start i meta zawodów znajdą się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich. Według wstępnych informacji meteorologicznych pogoda do biegania ma być bardzo dobra, bez upału, ale za to z lekkimi przelotnymi opadami deszczu. Poniżej przedstawiamy harmonogram startów.

„Linia Otwocka” jest jednym z oficjalnych patronów medialnych 41. Półmaratonu Wiązowskiego.

Harmonogram startów

godz. 9 – start Półmaratonu Wiązowskiego,

godz. 9.15 – start Wiązowskiej Piątki,

godz. 12.20 – start Biegu Krasnoludków,

godz. 12.40 – start Małego Ćwierćmaratonu 300 m,

godz. 12.50 – start Małego Ćwierćmaratonu 600 m,

godz. 13.00 – start Małego Ćwierćmaratonu 1000 m,

godz. 13.10 – start Małego Półmaratonu 1500 m.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.