Rodzicu, pilnuj dzieci!

Mieszkańcy alarmują: ten plac zabaw powinien być ogrodzony! Miasto zapowiada posadzenie wśród już istniejącej roślinności dodatkowych krzewów, które mają być naturalną barierą oddzielającą plac od ruchliwych ulic

ARTUR KUBAJEK

Wielu rodziców skarży się na niebezpieczny ich zdaniem plac zabaw przy skwerze im. św. Jana Pawła II w Józefowie. Jest to miejsce nieogrodzone, a w jego pobliżu przebiegają dwie ruchliwe ulice: Piłsudskiego i Sosnowa. – Już kilkakrotnie byłam świadkiem tego, jak rodzice musieli biec za uciekającymi z placu zabaw dziećmi. Sytuacje te na szczęście skończyły się szczęśliwie, ale wystarczy chwila nieuwagi, aby dwu- czy trzylatek wbiegł prosto pod koła rozpędzonego samochodu. Czy włodarze nie mogliby pomyśleć o ogrodzeniu tego placu, żeby było na nim bezpieczniej? – pyta dzwoniąca do redakcji mama.

Temat był komentowany na jednym z portali społecznościowych, gdzie część rodziców zdecydowanie opowiedziała się za poprawieniem bezpieczeństwa w tym miejscu. Pojawiły się również głosy przeciwne ogrodzeniu terenu. – Od lat korzystam z tego placu zabaw. Zawsze wystarczyła uważność rodzica, a bywam tam z dwójką moich dzieci. W mieście jest wiele ogrodzonych placów zabaw. Uważam, że ten powinien nadal pozostać otwarty – pisze jeden z ojców.

O stanowisko w tej sprawie zwróciliśmy się do władz Józefowa. – Plac zabaw przy skwerze im. św. Jana Pawła II jest jedynym w mieście, który nie został ogrodzony. Ta różnica wynika z jego specyfiki – stanowi on część otwartej przestrzeni, jaką tworzy cały skwer przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wszystkie pozostałe elementy małej architektury oraz fontanna i górka są nieogrodzone. Natomiast w kilku miejscach wokół placu zostały posadzone krzewy. W odpowiedzi na prośby mieszkańców nasadzenia te będą zagęszczone – informuje Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy burmistrza Józefowa.

Rodziców, którzy chcą, aby dzieci bawiły się na ogrodzonym terenie, władze miasta zachęcają do korzystania z pozostałych kilkunastu placów zabaw. – Zostały one rozmieszczone w różnych częściach Józefowa i są stale modernizowane i doposażane. Ci, którzy pragną przy tym spędzić czas w centrum Józefowa, mogą skorzystać z placu przy ul. Sosnowej oddalonego zaledwie kilkadziesiąt metrów od skweru – proponuje Krystyna Olesińska.

2 komentarze do “Rodzicu, pilnuj dzieci!

 • 2 lipca 2021 o 15:33
  Permalink

  Oczywiście. Rodzic musi mieć czas pobawić się komórką, dzieci zamknąć w kurniku i święty spokój! Coraz bardziej roszczeniowe te madki i ojdzowie. Pilnować bachorów a nie jojczyć!

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2021 o 11:55
  Permalink

  Serio? Rodzice nie mogą pilnować dzieci?

  Czy wszystko trzeba grodzić? I rodzice mają przeprowadzać dziecko z jednego kojca w domu, do drugiego kojca (plac zabaw)?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.