100 Babci Heli!

Setne urodziny obchodziła niedawno Helena Makaruk, założycielka józefowskiej cukierni „Babcia Hela”, działaczka społeczna i filantropka. W imieniu władz i mieszkańców Józefowa szacownej jubilatce życzenia złożył burmistrz Marek Banaszek

fot. UM Józefów

W ubiegłym tygodniu do grona józefowskich stulatków dołączyła Helena Makaruk, założycielka słynnej cukierni „Babcia Hela” działającej w Józefowie już od 61 lat. Wszystko zaczęło się od drewnianej budki, do której w sezonie, a zwłaszcza w niedziele, ustawiały się długie kolejki. Potem w jej miejscu powstała elegancka kawiarnia, a w menu pojawiły się ciasta i kawa. Niezmienna za to jest receptura lodów, dzięki której wytwarzane w cukierni przysmaki znajdują miłośników również poza granicami Józefowa.

Świętująca stulecie założycielka cukierni mieszkańcom Józefowa jest znana również z działalności społecznej i filantropijnej. Wspierała finansowo budowę Miejskiego Ośrodka Kultury, ufundowała nagrody w imprezach charytatywnych. W 2012 roku władze miasta uhonorowały ją tytułem „Zasłużony dla Miasta Józefowa”.

Z okazji setnych urodzin Heleny Makaruk burmistrz Marek Banaszek wręczył jubilatce bukiet kwiatów, złożył życzenia i przekazał podziękowania od mieszkańców Józefowa. Do życzeń dołącza również redakcja „Linii Otwockiej”: Kolejnych stu lat, Pani Heleno!

opr. Igor

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.