Wizyta gości z Szumska przełożona

Z przyczyn niezależnych od organizatorów nie doszła do skutku zapowiadana wizyta w Otwocku delegacji z bliźniaczego miasta Szumsk na Ukrainie. Z powodu wprowadzonych na czas pandemii przepisów obowiązujących przy przekraczaniu granicy spotkanie musiało zostać przełożone. – Jesteśmy w stałym kontakcie, mamy nadzieję na szybkie ustalenie nowego terminu wizyty – mówi wiceprzewodniczący rady miasta Arkadiusz Krzyżanowski

SYLWIA WYSOCKA

Na ponowną wizytę gości z Szumska trzeba poczekać

Goście z bliźniaczego Szumska na Ukrainie mieli odwiedzić Otwock w weekend 26 i 27 czerwca. Na zaproszenie władz miasta z dwudniową wizytą mieli przybyć były mer Szumska Wołodymir Pletyuk, który podpisał akt partnerstwa miast, oraz czworo przedstawicieli organizacji społecznej Centrum Rozwoju Inicjatyw „Insors”. Wizyta miała składać się m.in. z części oficjalnej, w tym spotkania z władzami Otwocka. W niedzielę w Teatrze Miejskim im. S. Jaracza zapowiadana była również otwarta dla mieszkańców prezentacja projektu „Współpraca Sektora Publicznego Szumska i Otwocka”.

Niestety, do wizyty nie doszło. W rozmowie z „Linią” wiceprzewodniczący rady miasta Arkadiusz Krzyżanowski, jeden z głównych koordynatorów wizyty, poinformował, że goście nie mogli przyjechać do Otwocka z powodu restrykcyjnych przepisów, które ze względu na pandemię obowiązują na granicy polsko-ukraińskiej. – Na pewno będziemy dążyli do tego, żeby spotkanie się odbyło, ponieważ strona ukraińska jest otwarta na współpracę. Uważam, że tego typu wizyty są bardzo ważne. Zależy nam na tym, żeby podtrzymywać więź między Otwockiem a Szumskiem. Jestem w kontakcie z Wołodymirem Pletyukiem, który był inicjatorem spotkania ze strony ukraińskiej. Były mer Szumska rozumie sytuację. Jest mu przykro, że nie doszło do wizyty w planowanym terminie, ale ma nadzieję, że niebawem spotkanie dojdzie do skutku – mówi Krzyżanowski. – Szumsk chce współpracować z Otwockiem na wielu polach. Jednym z najnowszych pomysłów jest wspólny udział w projekcie RITA. To program, którego celem jest wsparcie społeczno-gospodarczych przemian w krajach Europy Wschodniej, w tym Ukrainy, Kaukazu i Azji Centralnej, poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem w tym zakresie – podkreśla wiceprzewodniczący rady miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.