Nie będzie ograniczeń w dostawach wody

Mamy świetną informację dla mieszkańców gminy Celestynów! Za rok ma być gotowa nowa stacja uzdatniania wody w Regucie. Władze gminy liczą na to, że dzięki inwestycji mieszkańcy unikną przerw w dostawie wody w okresie letnim i przyczyni się ona do rozbudowy do tej pory niezamieszkałych terenów w okolicach Reguta

BARBARA MICHAŁOWSKA

źródło: FB Gmina Celestynów

W środę, 30 czerwca wójt Witold Kwiatkowski podpisał umowę na budowę stacji uzdatniania wody, odcinka sieci wodociągowej oraz przydomowej oczyszczalni ścieków w gminie Celestynów. Stacja uzdatniania wody powstanie w sąsiedztwie boiska sportowego Bór Regut w Regucie. Rozpoczęcie robót jest planowane na ostatni kwartał tego roku. Stacja uzdatniania wody ma być gotowa za rok w czerwcu. Szacunkowy koszt planowanej inwestycji wynosi blisko 5 mln zł. Gmina Celestynów od 2017 roku starała się o wsparcie finansowe budowy stacji. W czerwcu tego roku otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln zł z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Zdaniem władz przedsięwzięcie ułatwi życie wszystkim mieszkańcom gminy Celestynów. Dzięki budowie nowej stacji uzdatniania wody będzie możliwość zaopatrzenia w wodę większej liczby odbiorców w samej miejscowości, co spowoduje jej rozwój i przyczyni się do rozbudowy terenów do tej pory niezamieszkałych. – Budowa stacji uzdatniania wody w Regucie ma ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców gminy Celestynów. Dzięki niej unikniemy ograniczeń w dostawach wody w okresie letnim, kiedy jest na nią zdecydowanie większe zapotrzebowanie, bo mieszkańcy używają wody do podlewania trawników czy napełniania basenów – mówi wójt gminy Celestynów Witold Kwiatkowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.