Otwock: Medyczny śmigłowiec wylądował przy Biedronce 

Pilot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zdecydował, że śmigłowiec może bezpiecznie wylądować tylko na placu przy Biedronce u zbiegu ul. Reymonta i ul. Żeromskiego w Otwocku, bo okolica jest zalesiona. LPR zostało wezwane do 81-letniej pacjentki szpitala, która była na dializach… 

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. Otwock Na Sygnale/Facebook

W poniedziałek, 5 lipca straż pożarna została wezwana do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca medycznego. Stan zdrowia 81-latki, która przyjechała na dializę do Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy przy ul. Reymonta w Otwocku, gwałtownie się pogorszył i kobieta musiała zostać przetransportowana do szpitala w Warszawie. – Okolica szpitala jest zalesiona, dlatego pilot LPR zdecydował, że najbliższe bezpieczne miejsce do wylądowania znajduje się na placu przy Biedronce – tłumaczy ogn. Bartłomiej Baran z Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. 

Strażacy z JRG Otwock i OSP Otwock-Jabłonna zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca. Kobietę przewieziono karetką pogotowia ze szpitala w miejsce, gdzie wylądował helikopter. W tym czasie trwała dramatyczna walka o jej życie. Niestety, po długiej reanimacji kobieta zmarła. 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.