Piknik dla Eweliny

W sobotę, 17 lipca na terenie dawnej Zieleni Miejskiej w Otwocku odbędzie się wyjątkowa impreza. Komitet społeczny Drużyna Serc organizuje charytatywny piknik rodzinny, z którego cały dochód trafi do młodej mieszkanki Otwocka Eweliny Pakulskiej walczącej z nowotworem

BARBARA MICHAŁOWSKA

Ewelina Pakulska ma 35 lat i mieszka w Otwocku. Pani Ewelina cierpi na nowotwór piersi. Ze względu na pandemię operacja, którą miała przejść w Polsce, została przełożona na późniejszy termin. Kobieta i jej mąż znaleźli jednak klinikę we Francji, która podjęła się leczenia nowotworu mimo pandemii. – Leczenie za granicą wygenerowało koszty, które nas przerastają – mówi Piotr Pakulski, mąż pani Eweliny. Terapia przynosi świetne rezultaty, potrzebne są jednak pieniądze, by ukończyć cały tok leczenia. Przed panią Eweliną jeszcze radioterapia, której ma być poddawana również we Francji.

Komitet społeczny Drużyna Serc postanowił przyjść z pomocą potrzebującej mieszkance Otwocka. – To jest coś z niczego – mówi Piotr Pakulski. – Po prostu kilka osób wymyśliło, że zrobi coś fajnego. A po pierwszym kiermaszu postanowili to kontynuować – opowiada.

Zorganizowany przez Drużynę Serc piknik rodzinny „#Razem dla Eweliny” odbędzie się w sobotę, 17 lipca od godz. 10 na terenie dawnej Zieleni Miejskiej (skwer rotmistrza Witolda Pileckiego), który na ten cel użyczył komitetowi urząd miasta. Podczas imprezy odbędą się zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Będzie też m.in. strefa gastronomiczna, kiermasz rękodzieła i wyprzedaż garażowa. Dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcach. – Ponieważ zawsze byliśmy bywalcami lokalnych fitness clubów, teraz postanowiły one zorganizować podczas pikniku zajęcia sportowe – mówi Piotr Pakulski. – W akcję włączyły się też lokalne firmy i restauracje. Cegiełka do cegiełki i wydaje się, że wyjdzie z tego fajne wydarzenie – dodaje. Dochód z całego pikniku będzie przekazany na leczenie onkologiczne Eweliny Pakulskiej. „Walczymy o uzbieranie środków na ostatni etap leczenia onkologicznego dla Eweliny. Do tej pory nie zawiedliśmy, udało się zebrać fundusze na chemioterapię i operację we Francji. Wierzymy, że i tym razem mieszkańcy powiatu otwockiego pokażą swoje wielkie serca, a Ewelina będzie mogła ukończyć terapię, której w Polsce nie mogła podjąć” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Komitet społeczny Drużyna Serc to grupa niezrzeszonych wolontariuszy pomagających ludziom w potrzebie. „Naszym celem jest pomoc poprzez organizację cyklicznych wydarzeń charytatywnych dla osób potrzebujących, mieszkających w okolicy” – piszą jej członkowie.

One thought on “Piknik dla Eweliny

  • 12 lipca 2021 o 17:12
    Permalink

    SWIETNA Inicjatywa, brawo.

    Nareszcie cos sie dobrego i aktywnego dzieje w tej beznadziejnej wiosce.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.