Siedmiu kandydatów na prezesa

Siedem osób przystąpiło do konkursu na prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku. 12 lipca rozpoczynają się rozmowy z kandydatami

SYLWIA WYSOCKA

Po powołaniu trzy miesiące temu na członka Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku Roberta Podgórzaka władze powiatu otwockiego, czyli właściciel szpitala, zapowiedziały, że nowy prezes zostanie wyłoniony w konkursie. W wyznaczonym terminie aplikacje na to stanowisko złożyło siedem osób. W poniedziałek, 12 lipca mają rozpocząć się rozmowy z kandydatami. Jak mówił jakiś czas temu w rozmowie z „Linią” starosta powiatu otwockiego, kandydaci będą proszeni m.in. o zaprezentowanie swojej wizji zarządzania szpitalem.

Oprócz tego od kandydatów wymaga się m.in. posiadania wyższego wykształcenia minimum drugiego stopnia, co najmniej pięcioletniego doświadczenia zawodowego (również w ramach umów cywilnoprawnych lub działalności gospodarczej), co najmniej trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym w podmiocie zatrudniającym przynajmniej 10 pracowników lub co najmniej trzyletniego doświadczenia w działalności gospodarczej (jednoosobowej, jako wspólnik spółki osobowej lub członek organu spółki kapitałowej), podczas której kandydat zarządzał przynajmniej 10-osobowym zespołem (preferowane zatrudnienie w podmiotach medycznych), posiadania wiedzy i doświadczenia dającego rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków prezesa Zarządu PCZ Sp. z o.o.

Rozmowy z kandydatami będą przeprowadzać członkowie rady nadzorczej spółki, którzy do udziału w nich zaprosili reprezentantów właściciela, czyli członków zarządu powiatu. – Kandydaci pochodzą z różnych miejsc w Polsce. Rozmowy będą odbywać się w różnych terminach. Mamy nadzieję, że prezes zostanie powołany jeszcze w lipcu – mówi w rozmowie z „Linią” starosta Krzysztof Szczegielniak.

Do czasu powołania nowego prezesa funkcję członka zarządu pełni dotychczasowy dyrektor ds. medycznych Dariusz Kaczorowski. Kontrakt poprzedniego członka zarządu Roberta Podgórzaka zakończył się w czerwcu.

One thought on “Siedmiu kandydatów na prezesa

  • 12 lipca 2021 o 16:57
    Permalink

    „władze powiatu otwockiego, czyli właściciel szpitala” A gdzie przed szpitalem flaga Mazowsza, a przynajmniej powiatu (czyli wlasciciela) ?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.