Teoś pomyślnie przeszedł kolejną operację. Lekarze wstawili syntetyczne więzadło w kolanie i wyjęli blaszki z bioder

Teodor Górski z Woli Duckiej w gminie Wiązowna to jedyny w Polsce chłopiec chory na dysplazję chrzęstną. Po kilku latach lekarzom wreszcie udało się zdiagnozować rzadkie choroby jako zespół Desbuquois. W poniedziałek, 5 lipca Teoś pomyślnie przeszedł kolejną operację. Zabieg przeprowadził w Warszawie dr David Feldman z Paley European Institute, ten sam profesor, który wcześniej wykonał dwie inne operacje chłopca na Florydzie. Dzięki tym zabiegom Teodor stanął na własnych nóżkach. Nadal trwa zbiórka pieniędzy na operację, która się odbyła, mimo że rodzina nie była w stanie zebrać całej kwoty na kosztowny zabieg

AGNIESZKA JASKULSKA

Sześcioletni Teoś skradł serce wielu darczyńcom. Dzięki wsparciu finansowemu ludzi dobrej woli chłopiec przeszedł dwie skomplikowane operacje w USA. „Linia” od kilku lat informuje o jego postępach w walce z chorobą. Teraz, gdy zaczął chodzić i odbywa intensywną rehabilitację, efekty jego olbrzymiego wysiłku widać gołym okiem. – Teodor dobrze się rozwija i powoli, ale rośnie. Dwie operacje, które zostały przeprowadzone w Klinice dr. Paleya na Florydzie, oraz intensywna rehabilitacja przyniosły efekty, jednak kilka dni temu synek musiał przejść kolejny zabieg – mówi Emilia Górska, mama chłopca. 

Tym razem zabieg można było przeprowadzić w Warszawie. Po to do stolicy przyleciał z USA dr David Feldman. – Operacja odbyła się w poniedziałek, 5 lipca w szpitalu na Wilanowie. Podczas zabiegu lekarze musieli usunąć z obydwu bioder blaszki wstawione podczas operacji w USA. Dzięki temu skomplikowanemu wzmocnieniu bioder Teoś mógł zacząć chodzić. Dodatkowo podczas operacji profesor wstawił syntetyczne więzadło w kolanie, które wzmocni nóżkę synka i dzięki niemu nie będzie się wykrzywiała – wyjaśnia pani Emilia. – Teodor po zabiegu szybko doszedł do siebie i zaczął dyskutować tak jak zwykle. Wyszedł już ze szpitala i dużo odpoczywa – dodaje mama chorego chłopca.

Operacja się odbyła, mimo że rodzinie nie udało się uzbierać ponad 200 tys. zł, bo tyle kosztował zabieg. – Brakuje jeszcze 130 tys. zł, które musimy uzbierać w najbliższym czasie. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie finansowe dla naszego synka w dalszej długiej walce o zdrowie – apelują rodzice sześcioletniego Teodora. I jednocześnie dziękują uczniom, rodzicom i całej Szkole Podstawowej w Celestynowie za zaangażowanie w zbiórkę na rzecz Teosia. – Akcję zainicjowała jedna z uczennic Paulina Piórkowska, dzięki której przed zakończeniem roku szkolnego podczas akcji „Zamiast kwiatka pomagamy Teodorowi” w dwa dni udało się zebrać 8 tys. zł. Bardzo dziękujemy za wsparcie – podkreślają rodzice chorego chłopca. – Każda złotówka jest na wagę złota, bo nasz synek choruje na zespół różnych chorób. W ostatnim czasie okazało się, że skolioza Teodora znacząco się pogłębiła i w ciągu dwóch-trzech lat będzie konieczna operacja kręgosłupa. Niedługo zostanie skonstruowany specjalny gorset, który synek będzie musiał nosić ze względu na pogłębiającą się skoliozę – tłumaczą rodzice sześciolatka. 

Emilia Górska dodaje, że za jakiś czas, gdy Teoś dojdzie do siebie po ostatniej operacji, chce zapisać synka na indywidualne zajęcia z instruktorem na basenie. – Nie chodzi o naukę pływania, ale o to, by instruktor poprzez zabawę ćwiczył całe ciałko Teodora. Na razie nie wiem, gdzie takie zajęcia można przeprowadzać w okolicy Otwocka – podkreśla pani Emilia. I dodaje, że choroby Teosia nie da się wyleczyć, ale można sprawić, że chłopiec będzie chodził i żył samodzielnie, bez bólu i strachu. 

Nadal możesz pomóc

  • Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. W tytule wpisując: „28184 Górski Teodor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.
  • Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na stronie, na której trwa zbiórka: https://www.siepomaga.pl/dlateosia

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.