Nikt nie chce modernizować stacji uzdatniania wody

Przetarg na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Glinkach w gminie Karczew został unieważniony. To już drugie postępowanie przetargowe na to zadanie, które nie kończy się rozstrzygnięciem. Powodem jest brak ofert od firm zajmujących się tego typu działalnością

SYLWIA WYSOCKA

O konieczności modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Glinkach „Linia” pisała kilka razy. Wobec perspektywy rozwoju gminy, osiedlania się nowych mieszkańców i planów rozwoju biznesu opartego na dużym zużyciu wody stacja musi zwiększyć moce przerobowe. Powinna też gwarantować niską awaryjność, a z tym, jak doskonale wiedzą mieszkańcy terenów wiejskich, obecnie bywa różnie.

Pierwszy przetarg na modernizację SUW w Glinkach ogłoszono pod koniec ubiegłego roku, jednak w styczniu został on unieważniony z powodu braku ofert. W czerwcu ponownie go ogłoszono. Przedmiotem zamówienia była modernizacja stacji w ramach zadania „Kompleksowa budowa i opracowanie systemu wodno-kanalizacyjnego na terenach wiejskich gminy Karczew” wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Zakres prac miał objąć m.in. budowę nowego żelbetowego dwukomorowego zbiornika retencyjnego wody czystej wraz z uzbrojeniem na terenie SUW, tj. rurociągami wody i kanalizacji oraz kablami elektrycznymi.

Niestety, w wyznaczonym terminie ponownie nie wpłynęła żadna oferta. – Trochę nas to dziwi, ponieważ w tym postępowaniu, inaczej niż np. na budowę kanalizacji, nie wpłynęły nawet żadne pytania od potencjalnych wykonawców. Po prostu nie było żadnego zainteresowania – mówi w rozmowie z „Linią” wiceburmistrz Karczewa Karol Chróścik. – Być może jest tak dlatego, że firmy mają już zakontraktowane inne prace, a może  interesują się one również tym, co dzieje się w samorządach, i wybierają współpracę z tymi, w których sytuacja nie jest tak niestabilna jak w Karczewie. Trudno jednoznacznie stwierdzić – zaznacza wiceburmistrz.

Na pytanie, co teraz zamierzają władze Karczewa, Karol Chróścik odpowiada: – Analizujemy jeszcze raz całe postępowanie. Być może je powtórzymy, a być może zlecimy to zadanie z tzw. wolnej ręki – decyzja zapadnie niedługo.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.