Pomóż kupić pojazd na misję

Już po raz 22. od 18 do 25 lipca w polskim Kościele będzie obchodzony Tydzień św. Krzysztofa. Zainauguruje go Misyjny Festyn św. Krzysztofa, który odbędzie się w niedzielę, 18 lipca w parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku

Obchody Tygodnia św. Krzysztofa są organizowane przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Odbywają się one pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i są związane ze wspomnieniem św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących. Jego popularny wizerunek często umieszczamy w samochodach, prosząc świętego o opiekę, szczególnie gdy udajemy się w drogę. Jednak świętowanie tego tygodnia nie ogranicza się do spraw związanych z bezpiecznym podróżowaniem i duszpasterską troską o użytkowników drogi. Obejmuje również sprawę misyjnej działalności Kościoła i jej potrzeb w zakresie środków transportu, które w misjonarskiej posłudze odgrywają ważną rolę i są niezastąpione. – Nie tylko ułatwiają i umożliwiają codzienną pracę, lecz także pomnażają możliwości pomocy i częstszej obecności w wielu wspólnotach czy stacjach misyjnych oddalonych od misyjnego centrum – podkreśla biskup ełcki Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji­.

Dzięki ofiarom zebranym podczas ubiegłorocznej akcji MIVA Polska zakupiła 52 samochody, dwa ambulanse, cztery busy, 24 motocykle, 51 rowerów dla katechistów, dwa traktory i konia z wozem, które służą misjonarzom do posługi w 26 krajach. – Pragnę i w tym roku zwrócić się z serdeczną prośbą do wszystkich osób duchownych i wiernych świeckich o udział w „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” na rzecz misyjnych środków transportu – apeluje bp Jerzy Mazur.

W niedzielę, 18 lipca tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa zostanie zainaugurowana w parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku. O godz. 12.30 w kościele parafialnym odbędzie się uroczysta msza święta w intencji kierowców i dobroczyńców MIVA Polska, której będzie przewodniczył bp Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej, wieloletni misjonarz w Togo. Pobłogosławi on kierowców i poświęci pojazdy. Po wspólnej modlitwie na placu przy parafii, w godzinach od 13.30 do 16.30, odbędzie się Misyjny Festyn św. Krzysztofa.

W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. koncert indiańskiego zespołu Los Companieros z Peru, przedstawiciele służby będą mówić o bezpieczeństwie na drogach, a najmłodsi uczestnicy obejrzą spektakl „Podróże profesora Kalafiora – Afryka”. Będziem można wysłuchać świadectw misjonarzy oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego w językach świata. Dodatkowo zostaną rozstawione stoiska m.in. antykwariatu misyjnego (z książkami) oraz z pamiątkami misyjnymi. Zaplanowano również wystawy: „MIVA na wesoło”, „Zabawki z misji” czy „Bądź bezpieczny na drodze”. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, tj. malowania twarzy i fotościanki misyjnej, i miłośników motoryzacji, na których czekają symulator dachowania i pokaz motocykli.

ART

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.