Kożuchowska promuje adopcje

Nie bez powodu mówi się, że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przygarnięcie zwierzęcia to jednak ważna i odpowiedzialna decyzja. Trzeba mieć pewność, że oprócz miłości będziemy w stanie zapewnić pupilowi odpowiednie warunki. W projekt pod hasłem „Edukacja i odpowiedzialna adopcja psów ze schroniska” zaangażowała się Małgorzata Kożuchowska, popularna aktorka telewizyjna znana m.in. z seriali „Rodzinka.pl”, „M jak miłość” czy „Prawo Agaty”, która w ubiegłym tygodniu odwiedziła schronisko w Celestynowie

AGNIESZKA JASKULSKA

Adoptując psa ze schroniska, człowiek staje się nie tylko jego przyjacielem, ale przede wszystkim opiekunem. Dlatego do decyzji o przygarnięciu psa należy podejść rozsądnie, bo nowy opiekun bierze odpowiedzialność za życie zwierzęcia, zyskując w ten sposób kochającego i oddanego przyjaciela na lata. W projekt dotyczący odpowiedzialnej adopcji psów ze schroniska zaangażowały się gwiazdy show-biznesu, m.in. aktorka Edyta Herbuś i Piotr Kędzierski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. 

W poniedziałek, 12 lipca schronisko w Celestynowie odwiedziła również popularna aktorka Małgorzata Kożuchowska, która jest wielką miłośniczką zwierząt. Spotkała się z lekarzem weterynarii Ewą Bieniek, z którą rozmawiała o psach i adopcji. Podczas wizyty aktorki kręcono także sceny do kolejnego odcinka serii „Dla dobra psów”, którą w ramach akcji edukacyjnej realizuje Pedigree Polska. Kożuchowska promowała odpowiedzialną akcję u boku radosnego czarnego kundelka o imieniu Sonik. Aktorka przekonuje, że nie trzeba kupować psa, bo wspaniałego przyjaciela można znaleźć w schronisku, ale wcześniej trzeba się do tego przygotować i zadbać o to, by nowy członek rodziny miał zapewnioną nie tylko miłość, lecz także dobre warunki. 

– Wybór upragnionego psa nigdy nie jest prosty. Na adopcję czeka w naszym schronisku mnóstwo psiaków, a każdy z nich pragnie trafić do kochającego domu – podkreśla Łukasz Balcer, szef schroniska w Celestynowie, do którego w ostatnim czasie przyjeżdża wielu celebrytów. – Decydując się na przyjęcie pod swój dach zwierzęcia, powinniśmy zapewnić mu przede wszystkim spokój, miłość i bezpieczeństwo. Jednak musimy też wiedzieć, jak dobrze opiekować się pupilem. Dlatego nasze schronisko od jakiegoś czasu prowadzi kampanię edukacyjną wśród dzieci m.in. w otwockich szkołach. Uczymy młodych ludzi, jak właściwie opiekować się zwierzęciem, i tłumaczymy m.in. to, że psiaka nie karmi się czekoladą, ale odpowiednią karmą – wyjaśnia Łukasz Balcer. 

Jak pomóc bezdomnym zwierzętom w schronisku?

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto bankowe: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146, z dopiskiem: “Pomoc dla schroniska”

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.