Stanisław Kruszewski patronem hali i pływalni

Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji będzie nosić imię Stanisława Kruszewskiego. Nadanie placówce imienia i odsłonięcie pamiątkowej tablicy odbędzie się w drugiej połowie września, w pierwszą rocznicę śmierci byłego burmistrza Józefowa

– Rok temu po śmierci Stanisława Kruszewskiego zaproponowałem radnym, aby rozważyli uczczenie jego pamięci poprzez uczynienie go patronem jednego z ważnych obiektów w Józefowie. Wybór padł na Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji – obiekt, który zmienił oblicze miasta, a nie powstałby, gdyby nie upór, konsekwentne działanie i odważne planowanie naszego byłego burmistrza – mówi burmistrz Marek Banaszek.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej jest planowane na drugą połowę września, czyli w rocznicę śmierci Stanisława Kruszewskiego. – Tego dnia odbędą się również sesja, na której ICSiR oficjalnie otrzyma imię patrona, oraz koncert upamiętniający byłego burmistrza – informuje Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy burmistrza Józefowa.

Na stworzenie pamiątkowej tablicy radni przeznaczyli w budżecie miasta 35 tys. zł. Jej wykonanie powierzono Ryszardowi Kozłowskiemu, uznanemu artyście rzeźbiarzowi.

Stanisław Kruszewski przez wiele lat był stawiany za wzór samorządowca i dobrego gospodarza. Był autorem wielu odważnych i postępowych zmian, uczynił z Józefowa miasto sukcesu, co niewątpliwie doceniali wyborcy. Pełnił funkcję burmistrza aż 20 lat, od 1998 do 2018 roku. Wcześniej był też radnym Józefowa (II i III kadencji, 1994-2002) oraz zastępcą burmistrza odpowiedzialnym za pion techniczno-inwestycyjny (1995-1998). W czasie jego kadencji Józefów wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w rankingach samorządów, a w 2015 roku burmistrz Kruszewski został uznany za najlepszego włodarza miasta do 100 tysięcy mieszkańców. Po przekazaniu sterów władzy w inne ręce nie zrezygnował z aktywności w samorządzie, był członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego i radnym powiatowym.            ART

One thought on “Stanisław Kruszewski patronem hali i pływalni

  • 19 lipca 2021 o 11:24
    Permalink

    Dajcie spokój. Ten Pan stworzył sobie z Józefowa monarchię. Jego cała rodzina ma pracę dzięki niemu. Teraz zięciunio próbuje zrobić karierę i w następnych wyborach na bank wystartuje na burmistrza! Nepotyzm, a wy im jeszcze pomniki stawiacie.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.