Pijany i naćpany kierowca utknął w ślepej uliczce

Dla takich kierowców nie powinno być litości! 27-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę saaba, nie tylko miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, lecz także był pod wpływem narkotyków. Podczas policyjnej kontroli drogowej w Józefowie kierowca wcisnął gaz i zaczął uciekać ulicami miasta. Zatrzymał się dopiero w Wawrze, gdy wjechał w ślepą uliczkę, gdzie dopadli go otwoccy policjanci. Teraz piratowi drogowemu grozi do pięciu lat więzienia

MATEUSZ JAKUBIEC

fot. KPP Otwock

W poniedziałek, 12 lipca 27-letni mężczyzna jeszcze nie wytrzeźwiał po weekendowej zabawie, ale nie przeszkodziło mu to w tym, żeby wsiąść za kierownicę saaba i ruszyć w drogę.

– Około godz. 8 na ul. Jarosławskiej w Józefowie policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach akcji „Trzeźwy kierowca” zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę saaba – informuje sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Gdy 27-latek zobaczył na testerze do badania trzeźwości czerwone światło świadczące o tym, że może być pod wpływem alkoholu, wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać. W pościg za kierowcą ruszyli funkcjonariusze drogówki – tłumaczy sierż. sztab. Harabin. I dodaje, że radiowóz miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. – Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ nieodpowiedzialny kierowca saaba rażąco łamał przepisy drogowe i stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu – podkreśla policjantka.

Popełniając liczne wykroczenia, 27-latek za wszelką cenę usiłował uniknąć zatrzymania przez policjantów. Funkcjonariusze cały czas dawali kierowcy sygnały do zatrzymania się, ale pirat drogowy lekceważył polecenia i uciekał ulicami miasta w kierunku Warszawy, jadąc z nadmierną prędkością. – Pościg zakończył się po kilkunastu minutach na ul. Węglarskiej w Wawrze, gdy pirat drogowy wjechał w ślepą uliczkę i zorientował się, że próba ucieczki się nie udała – zaznacza sierż. sztab. Paulina Harabin.

Funkcjonariusze podbiegli do saaba i wyciągnęli z auta kierowcę. – Mężczyzna został zatrzymany. Podczas badania okazało się, że 27-latek kierował samochodem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był także pod wpływem narkotyków – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin.

Policjanci przesłuchują świadków i gromadzą materiał dowodowy. 27-latek odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków, lecz także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i serię wykroczeń drogowych. Piratowi drogowemu grozi do pięciu lat więzienia, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

2 komentarze do “Pijany i naćpany kierowca utknął w ślepej uliczce

 • 22 lipca 2021 o 11:54
  Permalink

  powinien dostać czapę. tylko taka kara będzie odstraszać.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 08:48
  Permalink

  ja nie jestem aż tak drastyczny, za złapanie za kierownicą na piciu, ćpaniu, przekraczaniu prędkości (powiedzmy już o 20km/h), jeżdżeniu bez prawka policjant na miejscu powinien wydłubywać jedno oko, drugie po recydywie, szybko by polskie drogi znormalniały, innego lekarstwa nie ma, a jak policjant by został przyłapany na odstąpieniu od czynności służbowych, to kara taka sama.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.