Policjant z Otwocka uratował samobójcę

Policyjna służba to nie tylko ściganie przestępców, lecz także pomoc w różnych, często kryzysowych sytuacjach życiowych. Kilka dni temu jeden z otwockich policjantów błyskawicznie zareagował na wiadomość o tym, że młody mężczyzna jest o krok od odebrania sobie życia. Funkcjonariusz uratował go w ostatniej chwili. We wzruszającym liście do otwockiej komendy rodzice dziękują policjantowi za ocalenie syna

MATEUSZ JAKUBIEC

Młody mężczyzna przechodził niedawno poważny kryzys, który w ostatnich dniach się pogłębił. Mężczyzna myślał o odebraniu sobie życia, umieścił kilka wpisów w mediach społecznościowych, w których podkreślał, że chce popełnić samobójstwo. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się sprawy, gdyby nie szybka reakcja jednego z internautów, który powiadomił policję. Wiadomość dotarła do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Funkcjonariusz z wydziału kryminalnego natychmiast zareagował i ustalił miejsce przebywania młodego mężczyzny – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Otwocki kryminalny pojechał do mieszkania w Warszawie, gdzie mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. – Dzięki skutecznym negocjacjom i szybkiej reakcji funkcjonariusz uratował mężczyznę – zaznacza sierż. sztab. Harabin. I dodaje, że mężczyzna trafił do szpitala, gdzie udzielono mu profesjonalnej pomocy i wsparcia psychologicznego.

Kilka dni po zdarzeniu do otwockiej komendy wpłynęły podziękowania od rodziców mężczyzny, którego uratował policjant. Opisali oni trudną sytuację syna, ale przede wszystkim podziękowali policjantowi za jego nieocenioną pomoc, która zapobiegła tragedii. W liście rodzice napisali: „Chcemy przekazać wyrazy najserdeczniejszego podziękowania dla funkcjonariusza za wielką pomoc w ujęciu naszego syna… Postawa Pana (imię i nazwisko) tym bardziej zasługuje na wielkie uznanie, gdyż choroba naszego syna i stan, w jakim się znajdował w momencie zatrzymania, mogły zakończyć się samobójstwem. Gdyby nie profesjonalizm i zaangażowanie funkcjonariusza, naprawdę koniec mógłby być tragiczny. Komendantom życzymy jak najwięcej takich skutecznych i profesjonalnych oficerów w pionach kryminalnych”. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.