Ewelina dalej będzie się leczyć!

Mnóstwo atrakcji, roześmiani uczestnicy i szczytny cel. W sobotę, 17 lipca na terenie dawnej Zieleni Miejskiej w Otwocku odbył się piknik pod hasłem „Razem dla Eweliny”. Pieniądze z imprezy pomogą Ewelinie Pakulskiej dokończyć leczenie onkologiczne we Francji. „Linia Otwocka” była patronem medialnym tego wydarzenia

BARBARA MICHAŁOWSKA

Podczas pikniku uzbierano aż 16 tys. 544 zł. – Jak na sezon urlopowy i ogromny upał, jaki tego dnia panował, myślę, że wynik jest satysfakcjonujący – mówi Aleksandra Kasprzak z komitetu społecznego Drużyny Serc, który zorganizował wydarzenie. 

Podczas imprezy na mieszkańców Otwocka czekało wiele atrakcji. Były zajęcia sportowe, pokazy, animacje dla dzieci, kiermasz książki i rękodzieła, kawiarenka. Organizatorów pikniku wsparły lokalne firmy i stowarzyszenia. Trwający przez cały dzień piknik okazał się ogromnym sukcesem. Odwiedziło go wiele osób, w tym starosta Krzysztof Szczegielniak. 

Z tego, że udało się zebrać pieniądze, które pomogą pani Ewelinie w kontynuowaniu terapii, cieszy się Aleksandra Kasprzak: – Ewelina niedługo wyjeżdża do Francji na dalszą część leczenia. Trudno w tej chwili ustalić, jaka kwota będzie jej jeszcze potrzebna. Dlatego do końca sierpnia trwa zbiórka internetowa – mówi.

Ewelina Pakulska to 35-letnia mieszkanka Otwocka, która cierpi na nowotwór piersi. Z powodu problemów z leczeniem w Polsce musi przechodzić terapię we Francji. Ta jednak jest kosztowna. Dzięki zbiórce podczas pikniku charytatywnego zorganizowanego przez Komitet Społeczny Drużyna Serc pani Ewelina będzie mogła leczyć się dalej. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.