Nie zjesz na plaży!

Sezon wakacyjny w pełni, więc podczas plażowania wiele osób chciałoby coś zjeść i wypić. Na otwockiej plaży miejskiej nie jest już to jednak możliwe. Działalność dotychczasowego punktu gastronomicznego została wstrzymana po kontroli sanepidu.

Wczoraj, 22 lipca, otwocki sanepid wydał decyzję o wstrzymaniu działalności gastronomicznej na plaży miejskiej. Zalecenie weszło w życie w chwili ogłoszenia komunikatu.

“Pracownicy sanepidu podczas kontroli lokalu gastronomicznego na plaży miejskiej stwierdzili szereg nieprawidłowości,  które stanowią naruszenie rozporządzenia w sprawie higieny środków spożywczych oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Z protokołu kontroli wynika, że podmiot, który prowadzi tam działalność gastronomiczną, nie przestrzegał obowiązujących wymagań higieniczno-sanitarnych.” – czytamy w komunikacie wydanym przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Działalność gastronomiczna na plaży będzie mogła zostać wznowiona po usunięciu nieprawidłowości. W międzyczasie jednak prawnicy z otwockiego magistratu przyjrzą się umowie z prowadzącymi plażę miejską pod kątem wyciągnięcia konsekwencji z powodu stwierdzonych uchybień.

Sen

6 thoughts on “Nie zjesz na plaży!

 • 24 lipca 2021 o 12:49
  Permalink

  Szanowni Państwo
  Otwocka plażą miejską chciałaby doprecyzować powyższy komunikat dotyczący zamknięcia gastronomii na plaży miejskiej w Otwocku.

  Nie działają dotychczasowe 3 punkty gastronomiczne. Dlatego otworzyliśmy kolejnych 5 😃
  A w zanadrzu mamy kolejne niespodzianki 🙂

  Nie była to rutynowa kontrol sanepidu tylko kontrol po anonimowym donosie i fikcyjnych oskarżeniach.

  Przedstawiciele sanepidu bezprawnie (bez poinformowania, zgody i obecności ajenta plaży – co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami) dokonali interwencji. Skutkuje to nieskutecznym pod względem prawnym zamknięciem punktów gastronomicznych.

  Istnieje podejrzenie ze jedna z osób dokonujących interwencji pozostaje w prywatnych przyjacielskich relacjach z osobami stojącymi za do donosem o czym zostaliśmy poinformowani zaraz po zdarzeniu.

  Posiadamy zeznania pracowników i gości plaży opisujących całe zdarzenie. Poinformowano nas o haniebnym zachowaniu przedstawiciela sanepidu który zastraszał pracowników foodtrucków które zaczęły przyjeżdżać na plaże – o tym ze dziś lub jutro zamkną wszystkie foodtrucki. Oczywiście jest to działanie absolutnie niezgodne ze standardami sanepidu i umacnia nas w przekonaniu o zorganizowanej akcji przeciwko nowemu agentowi plaży. Każdy z foodtrucków ma zezwolenie na prowadzenie działalności gastronomicznej w dowolnym miejscu wiec informowanie przed potencjalną kontrolą o zamknięciu jest delikatnie mówiąc niestosowne.

  Osoby obserwujące nasze media społecznościowe widzą od początku naszej działalności na plaży bezpodstawne ataki i pomówienia. Zostaliśmy uwikłani w lokalne polityczne zagrania niektórych środowisk ale wyjdziemy z tej potyczki obronną ręką.

  Jest to klasyczne nękanie przedsiębiorcy mające na celu zastraszenie co w państwie prawa nie powinno mieć miejsca. Sprawiedliwość jest po naszej stronie dlatego rozważamy wejście na drogę sądową skierowaną do konkretnych osób i instytucji.
  Będziemy domagali sie rekompensaty za straty wizerunkowe i utracone korzyści spowodowane przymusowym bezprawnym zamknięciem.

  Osoby zadowolone prosimy o wsparcie zarówno duchowe jak i pozytywne opinie w social mediach i tych kierowanych do urzędu.
  Z poważaniem
  Otwocka Plaża Miejska

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2021 o 09:13
  Permalink

  Gdyby wszystko było tak jak trzeba to nawet na siłę sanepid nic by nie znalazł. Więc może warto zrobić porządek a nie płakac i robić z siebie ofiarę.
  Nie sztuką jest otwieranie na złość nowych lokali skoro nie spełniają one standardów.
  Ja na wszelki wypadek podziękuję za Wasze wyżywienie.

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2021 o 21:42
   Permalink

   Szanowny Mieszkańcu i tu się bardzo mylisz, że „sanepid na siłę by nic nie znalazł”. Nie płaczemy i nie robimy z siebie ofiary tylko przedstawiamy swoją opinię. Nie otwieramy na złość nowych lokali tylko wypełniamy obowiązek umowny czyli zapewniamy jedzenie Plażowiczom innymi foodtruckami, które spełniają standardy.
   Żyjemy w wolnym kraju i każdy może żywić się gdzie chce. Także życzymy smacznego gdziekolwiek będzie Pani/Pan jadł.

   Odpowiedz
 • 26 lipca 2021 o 09:42
  Permalink

  Po programach Pani Geslerowej, która się zapowiada w lokalach, które ratuje, to ciężko uwierzyć, że food track bez dostępu do bieżącej wody i kanalizacji jest czysty.
  A jeśli sanepid ma zapowiadać kontrole to nie dziwne, ze tyle lokali nadal jest otwartych.

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2021 o 21:45
   Permalink

   Szanowny Mieszkańcu Czerwonej Strefy i tu Pan/Pani się myli – w foodtrucku może być równie czysto, jak i w restauracji. Sanepid nie zapowiada swoich kontroli tylko przychodzi na zgłoszenie.

   Odpowiedz
 • 26 lipca 2021 o 22:47
  Permalink

  Przede wszystkim rury którą spływają ścieki z Józefowa nie powinno tam być. Zniszczono takie wspaniałe miejsce.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.