Nowak wśród Masajów

Już w niedzielę, 1 sierpnia, w Celestynowie gościć będzie ks. Arkadiusz Nowak – misjonarz  Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który posługuje w Tanzanii. Wizyta zbiegnie się z wystawą fotograficzną autorstwa Goni Zduńczyk, która na zdjęciach udokumentowała  codzienność misyjną ks. Arka i życie mieszkańców Afryki

 

Ksiądz Nowak już po raz drugi gości w Celestynowie – po raz pierwszy był tu w 2019 roku. Podczas wizyty będzie dzielił się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z pracy misyjnej oraz promował swoją nową książkę. Księdza Arkadiusza można będzie spotkać i wysłuchać podczas każdej niedzielnej mszy w celestynowskim kościele.

Równolegle trwa wystawa “Nowak u Masajów”, prezentująca zdjęcia autorstwa Goni Zduńczyk, fotografki i współzałożycielki Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia. W trakcie swojej pracy artystka dwukrotnie gościła u ks. Nowaka w Afryce, czego rezultatem są zdjęcia, które przybliżają realia Afryki i pracy na misjach. Ksiądz Nowak posługuje w jednym z najsławniejszych ludów tego kontynentu – wśród Masajów.

Prace Goni Zduńczyk można oglądać w “Galerii Pod Dębami” – nowej galerii plenerowej, mieszczącej się przy parkingu na przeciwko trybun celestynowskiego Orlika.

opr. Sen

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.