Soczyste świętowanie

Dla sadowników to jeden z najważniejszych dni w roku, gdy mogą uczcić zbiory i podzielić się nimi z innymi. To świętowanie odbędzie się oczywiście przy pokaźnej dawce tanecznej muzyki. Owocobranie w Sobieniach-Jeziorach odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia.

FILIP PYTLAWSKI

Położona w południowo-zachodniej części powiatu otwockiego gmina Sobienie-Jeziory ma kształt gruszki. To znamienne, ponieważ od wielu lat jej największym bogactwem są owoce. Występuje tu intensywna produkcja rolna wyspecjalizowana w sadownictwie i warzywnictwie. Jej bazę stanowi ponad 6 tysięcy hektarów użytków rolnych, z czego sady zajmują ponad 25 procent. Przeciętne plony jabłek wynoszą 20 ton z hektara, ale w niektórych gospodarstwach są one nawet trzykrotnie większe. Dominują jednak nie gruszki, lecz jabłka, których wspaniałym smakiem rozkoszują się nie tylko mieszkańcy powiatu. Te soczyste owoce trafiają do całej Polski, a nawet krajów Europy.

Pamiętając o wyjątkowych zaletach zdrowotnych jabłka i jego symbolice sięgającej czasów starożytnych (jest obecne w mitologii greckiej, rzymskiej, celtyckiej, nordyckiej i oczywiście w historii biblijnej), zapraszamy do Sobień-Jezior na świętowanie Owoco-brania. Rozpocznie je tradycyjna msza święta, a potem uczestników czeka już tylko zabawa. W programie dominują koncerty zespołów grających disco polo i muzykę taneczną.

Panie zapewne przyciągnie męskie trio Power Play znane z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości. Uwagę panów być może bardziej skupi zespół Jorrgus, a to za sprawą dziewcząt o słowiańskiej urodzie, które towarzyszą mu podczas występów. Będzie też lokalny akcent w postaci otwockiej grupy Vabank. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś ciekawego. 

Program Owocobrania

  • godz. 11.30 – msza święta w intencji sadowników w kościele parafialnym w Sobieniach-Jeziorach
  • godz. 15 – Tik-Tak – animacje dla dzieci
  • godz. 16 – zespół Dystans
  • godz. 17 – zespół Vabank
  • godz. 18 – zespół Power Play
  • godz. 19 – zespół Vabank
  • godz. 19.30 – zespół Jorrgus

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.