Powiat: Połowa mieszkańców zaszczepiła się przeciw koronawirusowi

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane z 28 lipca), pełną dawkę szczepionki  przyjęło 41, 23 proc. Polaków. Wszystkie gminy w naszym powiecie mogą poszczycić się wyższą średnią niż ta ogólnopolska

BARBARA MICHAŁOWSKA

W pierwszej pięćdziesiątce gmin z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców znalazł się Józefów (45. miejsce). Dotychczas preparat przyjęła tam już ponad połowa mieszkańców (53,2 proc.).

– Miasto od początku stawia na jak największą dostępność szczepionek i punktów szczepień. Mieszkańcy Józefowa mieli do wyboru wszystkie dostępne obecnie na polskim rynku preparaty, a na szczepienie mogli się udać albo do punktu powszechnego, albo drive thru, mieli także możliwość skorzystania z dowozów na szczepienia – mówi Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy burmistrza. I dodaje: – Józefów od dawna ma bogatą ofertę programów zdrowotnych. Mieszkańcy z chęcią korzystają ze szczepień przeciw grypie czy HPV dla młodzieży oraz opieki specjalistów, stomatologów dziecięcych, a także zabiegów rehabilitacyjnych. Widać więc, że józefowianie są przyzwyczajeni do troski o własne zdrowie.

W Otwocku i Karczewie na koronawirusa zaszczepiła się niemal połowa mieszkańców. Kolejne dwa tysiące w Otwocku i tysiąc w Karczewie otrzymało już pierwszą dawkę preparatu.

Z kolei w Wiązownie poziom wyszczepienia osiągnął 47,4 proc. Wójt Janusz Budny namawiał niedawno w mediach społecznościowych mieszkańców gminy do szczepień: „(…) nie chcemy znowu przechodzić przez to, co dopadło nas wiele miesięcy temu. Nie chcemy też nieodpowiedzialnie roznosić wirusa wśród seniorów i osób słabszych z naszych rodzin, a perspektywa noszenia maseczek w kolejnych latach (dopóki nie osiągniemy odporności zbiorowej) nie jest dla nas miła… Każdy z nas jest kapitanem statku, na którym płynie. Tym statkiem jest nasze życie. Tak, tak… to bardzo górnolotne stwierdzenie, ale tak jest. To my obieramy kurs, zmieniamy go, walczymy z trudnościami i cieszymy się (mniej lub bardziej) flautą. Dlatego #szczepmysię – nie dla polityków, nie dla wójta, ale dla siebie i naszych bliskich. Którzy w niejeden rejs jeszcze chcieliby z nami popłynąć”.

Szczepienia są wykonywane m.in. w przychodniach i specjalnych punktach powszechnych uruchomionych na terenie powiatu. Zarejestrować się można na kilka sposobów: telefonicznie poprzez całodobową bezpłatną infolinię 989, za pomocą systemu e-Rejestracja na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” pod numer 664 908 556 lub 880 333 333 lub w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie).

7 komentarzy do “Powiat: Połowa mieszkańców zaszczepiła się przeciw koronawirusowi

 • 2 sierpnia 2021 o 10:03
  Permalink

  Życzę szczęścia w dodzwonieniu się do p. szczepień na ul. Karczewskiej (nr ze strony starostwa 573 102 657, 573 102 655). Dwa dni dzwonienia i albo nikt nie odbierał albo poczta głosowa. Jeśli chodzi o mnie to można ten punkt rozebrać – szkoda kosztów.

  Odpowiedz
 • 2 sierpnia 2021 o 13:47
  Permalink

  to ile osób dostało pierwszą dawkę w Otwocku i Karczewie?
  24 036 +8 783, czy 2 000?

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 10:39
  Permalink

  Mam nadzieję, że druga połowa mieszkańców zachowa rozsądek i nie weźmie udziału w eksperymencie medycznym.

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2021 o 19:53
   Permalink

   PiS udaje, że walczy z antyszczepami. A ci są coraz bardziej agresywni.

   Odpowiedz
   • 19 sierpnia 2021 o 22:26
    Permalink

    A gdzie ta agresja?A może jak „antyszczepy” to i „korona idioci”?

    Odpowiedz
  • 20 sierpnia 2021 o 10:02
   Permalink

   Idź bądź głupi gdzie indziej! W szkole same pały, w życiu robol za najniższą krajową, ale w necie ekspert od szczepionek. Żałosne!

   Odpowiedz
   • 22 sierpnia 2021 o 00:21
    Permalink

    To jest kultura. Brawo. Poziom koronodebila. Oczywiście biznesmen z trzema fakultetami. Tylko wiedza z TV. Nigdy od takich „intelektualistów” nie usłyszałem nic merytorycznego. Ale cóż, ów wołu cielęciny nie uzyskasz. Pozdrawiam, Próżnio Intelektualna.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.