Bohaterska postawa ekspedientki

Taka pracownica to prawdziwy skarb! Kiedy 28-letni złodziej próbował ukraść butelkę wódki wartą 30 zł, między mężczyzną a półką z alkoholem stanęła ekspedientka. Odważna postawa sprzedawczyni zaskoczyła złodzieja, ale mężczyzna był na tyle zdesperowany, że wykręcił kobiecie rękę, złapał butelkę i uciekł ze sklepu. Policjanci szybko go zatrzymali. Teraz za to, co zrobił, 28-latkowi grozi nawet osiem lat więzienia

fot. KPP Otwock

Do zuchwałej kradzieży butelki wódki wartej 30 zł doszło w jednym ze sklepów w Józefowie. Mężczyzna kręcił się między półkami, udając zwykłego klienta. Ekspedientka podejrzewała, że planuje on kradzież, więc wzięła sprawy w swoje ręce. Kobieta stanęła przed półką, zasłaniając swoim ciałem dostęp do alkoholu. Zaskoczony mężczyzna przez chwilę zastanawiał się, co zrobić, ale był nieugięty. – Złodziej wykręcił sprzedawczyni rękę, wziął butelkę z alkoholem i wyszedł ze sklepu – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Sprawą kradzieży od razu zajęli się policjanci z komisariatu w Józefowie. – Trop od początku prowadził do 28-letniego mieszkańca Józefowa. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu – dodaje mł. asp. Paulina Harabin. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili 28-latkowi zarzut szczególnie zuchwałej kradzieży alkoholu, za co grozi mu nawet osiem lat więzienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji.

MJ

4 thoughts on “Bohaterska postawa ekspedientki

 • 5 sierpnia 2021 o 23:38
  Permalink

  Co zrobił to zrobił pewnie alkoholik ,ale czy nie można już zwyczajnie prowadzić zakutego w kajdanki człowieka ?

  Odpowiedz
 • 8 sierpnia 2021 o 16:24
  Permalink

  Zatrzymany jest prowadzony zgodnie z regulaminem obowiązującym w policji. To politycy i góra zatwierdzają wszelkie przepisy, a policjant musi się do nich stosować. I nie ma co menela żałować, jak podniósł rękę na kobietę, to on nie człowiek.

  Odpowiedz
 • 8 sierpnia 2021 o 16:30
  Permalink

  Postawa ekspedientki nie była „bohaterska”, a idiotyczna. Narażać zdrowie i życie dla obrony butelki wódki? Od tego są służby, aby go złapały. A co by było, jak by menel miał przy sobie nóż. Mogło by się skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Każdy pracownik powinien być pouczany przez pracodawcę, aby wystrzegał się takich postaw. Tragiczne skutki mogły być dla kobiety, jej rodziny, a także dla pracodawcy.

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2021 o 08:48
   Permalink

   Panie Wojtku, ideały ideałami, a w praktyce pracodawca prędzej obciąży pracowniczkę wartością skradzionego towaru. Niemniej ma pan jak najbardziej rację.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.