Ponad 1 mln 200 tys. zł na boiska

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naboru do programu „Sportowa Polska 2021”. Wśród 260 inwestycji sportowych z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie, są również te z powiatu otwockiego. Rządowe środki trafią nie tylko do Osiecka (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze „Linii”), lecz także do Otwocka

SYLWIA WYSOCKA

W tym roku mamy rekordową sumę 567 mln zł zarezerwowaną na inwestycje w polskim sporcie, z czego prawie 400 mln zł zostanie przeznaczone na lokalną infrastrukturę sportową” – podkreślał prof. Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, podczas konferencji prasowej połączonej z ogłoszeniem wyników programu „Sportowa Polska”. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych.

Wśród dofinansowanych inwestycji są m.in. pełnowymiarowe (12 m na 24 m) sale gimnastyczne na terenach gmin, które nie posiadały dotychczas takich obiektów, hale sportowe, kryte, mniejsze i pełnowymiarowe pływalnie, obiekty lekkoatletyczne i stadiony różnych kategorii, boiska piłkarskie i wielofunkcyjne, korty tenisowe, lodowiska, a także obiekty służące wioślarstwu, kajakarstwu, narciarstwu i innym sportom. Tak jak pisaliśmy w ostatnim numerze „Linii”, gmina Osieck otrzyma 2 mln 456 tys. 66 zł na budowę sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym i sal dydaktycznych przy zespole szkolno-przedszkolnym w Augustówce.

Pieniądze z rządowego programu trafią także do stolicy powiatu. Otwock otrzyma 1 mln 261 tys. 929 zł na wymianę nawierzchni na dwóch boiskach należących do kompleksu przy ul. Karczewskiej. Władze gmin Osieck i Otwock podkreśliły, że są wdzięczne poseł Anicie Czerwińskiej (PiS) za wsparcie i cenne wskazówki w staraniach o to dofinansowanie.

Dzięki przyznanym pieniądzom władze Otwocka wymienią wyeksploatowane nawierzchnie na obiektach przy ul. Karczewskiej: orliku i boisku pełnowymiarowym. Dzięki tym pracom zyskają one nową, profesjonalną murawę z atestem FIFA.

Zdemontowana nawierzchnia orlika przy ul. Karczewskiej zostanie wykorzystana na placach zabaw w miejskich przedszkolach. – Po rozmowach z dyrektorem Oświaty Miejskiej w Otwocku i dyrektorami przedszkoli zdecydujemy, które placówki potrzebują takiej pomocy w pierwszej kolejności – poinformował  prezydent Jarosław Margielski.

Trawę z boiska pełnowymiarowego prezydent zamierza wykorzystać na budowę dodatkowego sztucznego boiska, które ma powstać na terenie bazy sportowej przy ul. Karczewskiej. Tym samym zaplecze sportowe miejskich obiektów, z których tak chętnie korzystają mieszkańcy, znacznie się powiększy. Otrzymana przez miasto Otwock dotacja pokrywa połowę kosztów zadania polegającego na modernizacji nawierzchni dwóch boisk. Druga część środków będzie pochodzić z budżetu miasta. Inwestycja ma zostać zrealizowana w roku 2022.

Niestety, są również wnioski, które miały mniej szczęścia w tej edycji programu „Sportowa Polska”. Na liście inwestycji, które nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania, znalazły się dwa projekty z Józefowa (budowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 2 i modernizacja obiektów sportowych w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji) oraz jeden z gminy Celestynów (modernizacja boiska sportowego w Glinie). Dofinansowania nie otrzymał też drugi wniosek miasta Otwocka na Stację Rekreacja, Pumptrack i Street Workout oraz Park Trampolin. Jak zapowiedział wicepremier Piotr Gliński, być może jeszcze jesienią pojawią się kolejne środki na realizację programu. – Spodziewamy się, że we wrześniu zostanie ogłoszony drugi etap podziału środków. Zależy nam na tym, by inwestycje mogły być uruchamiane i realizowane jeszcze w tym roku – podkreślał szef resortu kultury i sportu.

5 komentarzy do “Ponad 1 mln 200 tys. zł na boiska

 • 6 sierpnia 2021 o 16:24
  Permalink

  Bez wstydu przyznają, że dofinansowanie otrzymuje się dzięki wsparciu kogoś z partii rządzącej. Afrykańskie standardy.

  Odpowiedz
  • 10 sierpnia 2021 o 08:40
   Permalink

   Pani Czerwińska została wybrana do sejmu z naszego okręgu. Jedną z rok posła jest reprezentacja swojego urzędu i lobbowanie o jego dobro. I wspaniałe jest, że dobrze się z tej roli wywiązuje. Twoje rozumowanie to rozumowanie typowe dla syndromu kalego. Jak Kalemu ktoś ukradnie, to źle, jak Kali ukradnie to dobrze.
   Jak posłanka jest z rządzących to źle, no ale gdyby była z opozycji, o to wtedy było by dobrze.

   Odpowiedz
   • 10 sierpnia 2021 o 08:41
    Permalink

    Chodzi o ról posła, a nie rok posła.

    Odpowiedz
    • 10 sierpnia 2021 o 08:45
     Permalink

     a także, reprezentacja okręgu, nie urzędu. Byki to dzieło smartfona, który zmienia niepotrzebnie wpisane słowa i trzeba bardzo się pilnować, bo wychodzą głupoty, co i mnie się przydarzyło.

     Odpowiedz
 • 11 sierpnia 2021 o 10:30
  Permalink

  Otwock otrzyma ponad 1mln 200tys zł i drugie tyle dołoży na remont dwóch boisk… żeby miały atest FIFA… no no… brawo…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.