Pobiegnij wilczym tropem

Już po raz kolejny mieszkańcy Otwocka będą mogli w sposób aktywny uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Można to zrobić, biorąc udział w IX edycji ogólnopolskiego biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbędzie się w niedzielę, 15 sierpnia, o godz.11.00 na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Bieg stanowi jeden z punktów programu związanego z cyklem wydarzeń upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizują go Urząd Miasta Otwocka, Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz Nadleśnictwo Celestynów.
Zapisy na bieg należy wysyłać mailowo na zapisy@otwock.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy. Pakiety startowe będą wydawane do piątku, 13 sierpnia, w godzinach 9.00-16.00 w Urzędzie Miasta Otwocka (budynek C).


BM

 

 

5 thoughts on “Pobiegnij wilczym tropem

 • 9 sierpnia 2021 o 17:07
  Permalink

  Ludzie, moze w koncu wystarczy tej calej glorii i wiktorii ? Co za duzo, to niezdrowo.
  Nie wspominajac o „wykletych”, bo to, to juz zupelnie szpetny i chory cyrk.

  Tak, pamietac trzeba. Ale nie co dwa dni „obchodzic”
  i to, czesciowo, w sposób landrynkowo-smalcowaty. 🙁

  Odpowiedz
 • 11 sierpnia 2021 o 14:14
  Permalink

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada co roku 1 marca. Mamy sierpień. 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego a tu wyklęci i wyklęci. Litości. Niedługo Żołnierze Wyklęci, wśród których byli też zwykli bandyci, będą jedynymi, o których będzie się mówić w przestrzeni publicznej. Całkiem jak kilkadziesiąt lat temu o żołnierzach Berlinga. Reżimy się zmieniają, obyczaje nie.

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2021 o 08:04
  Permalink

  Chyba Przeklętych, bo tak ich wszyscy nazywają.

  Odpowiedz
 • 1 września 2021 o 13:20
  Permalink

  ajzak zacznij ty wychowywać tą swoją trzepałę, a nie dzieciak się szlaja sam po mieście ciągle. pies też lata niepilnowany, atakuje inne zwierzęta, a jak coś to zbiórki robisz i oszukujesz ludzi, że taka poszkodowana jesteś!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.