Obezwładnili damskiego boksera

Od miłości do nienawiści jest tylko krok. Sfrustrowany 39-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Kilka dni temu przerażona kobieta przybiegła z dzieckiem do komendy policji w Otwocku, prosząc o pomoc, bo bała się wrócić do domu, gdzie szalał jej partner. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna kopał nawet funkcjonariuszy. Agresywny i wulgarny 39-latek został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał aż osiem zarzutów

W jednym z mieszkań na osiedlu w Otwocku rozegrały się dramatyczne sceny. 39-latek awanturował się, wyzywał swoją partnerkę i był wobec niej agresywny. Nie wiadomo, jak to by się skończyło, gdyby kobieta nie uciekła z dzieckiem z mieszkania. – Kobieta przyszła do otwockiej komendy, prosząc o interwencję. Bała się wrócić do domu z dzieckiem, bo jej konkubent od kilku miesięcy wszczynał awantury i znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Funkcjonariusze od razu pojechali do mieszkania, gdzie zastali agresywnego 39-latka. – Mężczyzna nie stosował się do poleceń mundurowych, był wulgarny i agresywny, dlatego policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, obezwładnił agresora i założyli mu kajdanki. To nie uspokoiło jednak mężczyzny, który stał się jeszcze bardziej agresywny, wyzywał policjantów i ich kopał. Groził funkcjonariuszom, że jeśli go nie wypuszczą, zabije ich i podpali ich domy – podkreśla mł. asp. Harabin. Na tym się nie skończyło, bo brutal nie chciał iść do radiowozu. – Mężczyzna wykrzykiwał wulgarne słowa, znieważał mundurowych i stawiał opór, dlatego interweniujący policjanci bezpiecznie wsadzili go do radiowozu. Wtedy mężczyzna położył się i zaczął z całej siły kopać w drzwi, które uszkodził – relacjonuje mł. asp. Harabin. I dodaje, że mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili agresorowi łącznie osiem zarzutów dotyczących m.in. znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, kierowania gróźb karalnych wobec policjantów, a także uszkodzenia radiowozu oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 39-letniego mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.