Spotkajmy się na Nocy Wolności

Władze Otwocka razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Sportu w niedzielę, 15 sierpnia zapraszają na Noc Wolności oraz plener artystyczny „Spotkajmy się w Otwocku”. Tego dnia na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej odbędzie się też bieg „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

BARBARA MICHAŁOWSKA

Niedzielne wydarzenia w Otwocku uświetnią obchody Święta Wojska Polskiego oraz 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Oficjalne obchody rozpoczną się mszą świętą z pocztami sztandarowymi w kościele bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego o godz. 12.30, po której nastąpi uroczysty przemarsz do parku, gdzie na godz. 13.30 zaplanowano uroczystości państwowe. W dalszej części Nocy Wolności odbędzie się też m.in.: retro potańcówka, nadanie Odznak Honorowych „Zasłużony dla kultury polskiej”, projekcja filmu „Podczas wojny byliśmy dziećmi” oraz spotkanie z jego bohaterami, a także koncert zespołów Chłopcy z Placu Broni i Varius Manx. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz fajerwerków. Ponadto na terenie dawnej zieleni miejskiej będzie można skorzystać z takich atrakcji, jak lot balonem, dmuchańce i animacje dla dzieci.
Na terenie parku, a dokładniej w sąsiedztwie parkowej altany, będzie trwał plener artystyczny pod nazwą „Spotkajmy się w Otwocku”. Podczas otwartej dyskusji będzie można porozmawiać o aspektach artystycznych i turystycznych Otwocka, a także stworzyć swój obraz lub wrzutę na ściance do graffiti. Zaplanowany jest też warsztat fotograficzny z Robertem Zuchniewiczem, z którym będzie się można udać na spacer z aparatem fotograficznym. Na warsztaty fotograficzne obowiązują zapisy.
Już po raz kolejny mieszkańcy Otwocka będą też mogli w sposób aktywny uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, biorąc udział w IX edycji ogólnopolskiego biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbędzie się również w niedzielę, 15 sierpnia, o godz.11.00 na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Bieg stanowi jeden z punktów programu związanego z cyklem wydarzeń upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizują go Urząd Miasta Otwocka, Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz Nadleśnictwo Celestynów.
To już ostatni dzwonek – zapisy na bieg należy wysyłać mailowo na zapisy@otwock.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy. Pakiety startowe będą wydawane do piątku, 13 sierpnia, w godzinach 9.00-16.00 w Urzędzie Miasta Otwocka (budynek C).

NOC WOLNOŚCI 2021

 • godz. 12.30 – Msza święta w kościele bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
 • godz. 13.30 – Uroczystości państwowe w parku miejskim.
 • godz. 14.30 – Film „Podczas wojny byliśmy dziećmi” oraz spotkanie z bohaterami.
 • godz. 16.15 – Koncert patriotyczny.
 • godz. 17.00 – Nadanie Odznak Honorowych „Zasłużonych dla kultury polskiej”.
 • godz. 17.30 – Retro potańcówka w parku.
 • godz. 19.00 – Chłopcy z Placu Broni.
 • godz. 21.00 – Varius Manx.
 • godz. 22.30 – Pokaz fajerwerków.

Spotkajmy się w Otwocku

Altana w parku miejskim

 • godz. 11.00 – Projekcja filmu w Kinie Oaza „Stodulny – obraz życia”.
 • godz. 12.30 – Wspólna Przestrzeń Miasta – dyskusja z ekspertami.
 • godz.13.30 – Plener artystyczny: warsztaty graffiti z Tomaszem Żochowskim, plener malarski, animacje dla dzieci, warsztat fotograficzny w plenerze z Robertem Zuchniewiczem*.
  *zapisy na warsztaty fotograficzne pod nr telefonu 605 225 048, dostępnych 10 miejsc.

6 komentarzy do “Spotkajmy się na Nocy Wolności

 • 13 sierpnia 2021 o 19:48
  Permalink

  Narodow(cow)y obłęd. Która to już „patriotyczna” „impreza” w tym miesiącu – nr 17432 ?

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2021 o 08:50
  Permalink

  A co oni tacy zamaskowani ? Czyżby covid miał zeskoczyć na nich z drzewa ?

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2021 o 21:24
  Permalink

  Wszystko super. ale Noc Wolności? Żołnierze Wyklęci? To już zakrawa na jakąś paranoję! W jakim kraju my żyjemy. Ci żołnierze wyklęci są czczeni jak Lenin w Rosji.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2021 o 20:20
  Permalink

  Dlaczego szkolne dzieci nie mają w tym mieście wakacji. Kto JE tu ściągnął?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.