Nowy sprzęt dla hospicjum

Kolejny sprzęt medyczny trafi do podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej mieszkających na terenie powiatu otwockiego. Zakupiliśmy trzy elektryczne łóżka rehabilitacyjne i trzy koncentratory tlenu. A to wszystko dzięki grantowi, który otrzymaliśmy w ramach programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie” przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Sprzęt będzie służył chorym, którzy zmagają się z nieuleczalnymi nowotworami, oraz ich opiekunom. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne bardzo usprawnią domową opiekę nad obłożnie chorymi pacjentami. Natomiast koncentrator tlenu wpłynie na poprawę komfortu pacjentów i przede wszystkim umożliwi bardziej swobodne oddychanie.

Z roku na rok znacząco zwiększa się liczba chorych na nowotwory, a naszej pomocy coraz częściej potrzebują osoby bardzo młode. Zaopatrzenie w sprzęt medyczny jest niezbędne zwłaszcza w hospicjach, gdzie trafiają chorzy po długich terapiach i leczeniu onkologicznym, z silnymi bólami i uciążliwymi dolegliwościami będącymi skutkami przebytej choroby lub inwazyjnego leczenia.

Zakup sprzętu jest możliwy dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które w ramach dobrosąsiedzkiego programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie” dofinansowują lokalne projekty mające pozytywny wpływ na jakość życia.

Na terenie powiatu otwockiego PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Kozienice–Miłosna, dzięki któremu zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w regionie.

Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronach http://www.raport.pse.pl i http://www.wzmocnijswojeotoczenie.pl

materiał płatny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.