Wsparcie siłą mięśni

Zaraz po wakacjach, w sobotę, 11 września na terenie Parku Wiejska w Otwocku odbędzie się specjalny piknik sportowo-rekreacyjny, którego celem będzie wsparcie Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”

Imprezę zdominuje rywalizacja sportowa w ramach charytatywnych zawodów w podciąganiu na drążku. Pomysłodawczynią wydarzenia jest jedna wolontariuszek Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” Paulina Okrzeja. Młoda mieszkanka Otwocka od kilku lat jest czynną zawodniczką w tej dyscyplinie sportu. – Bardzo chciałam jakoś połączyć swoje zainteresowania w jeden konkretny projekt, który miałby nie tylko wymiar czysto sportowy, lecz także sprawił, żeby ta nasza rywalizacja i walka o zwycięstwo przyniosła coś innym – mówi nastolatka z Otwocka. – Każdy zawodnik, który będzie chciał u  nas wystartować, nie będzie opłacał wpisowego, tylko wykupi specjalną cegiełkę na rzecz dziecięcego hospicjum – dodaje Okrzeja.

Zawody w Otwocku będą toczyć się w czterech kategoriach. Mężczyźni będą rywalizować w trzech z nich. Na rywalizację będą składać się: podciąganie na drążku z własną masą ciała z podziałem na amatorów i wyczynowców, a także podciąganie z dodatkowym ciężarem. Ta ostatnia konkurencja będzie zarezerwowana wyłącznie dla zawodowców. Kobiety będą mogły spróbować swoich sił w konkurencji podciągania z własną masą ciała. Nad poprawnością wykonywania poszczególnych prób będą czuwać Robert Plutowski oraz mieszkający w Otwocku wielokrotny mistrz Polski Paweł Koch.

– Informacja o imprezie odbiła się szerokim echem w naszym środowisku i jest naprawdę duża szansa na to, że przyjedzie do nas wielu zawodników z krajowej czołówki, tym bardziej że są to zawody charytatywne – przyznaje Koch. 

– Internetowe zapisy do zawodów już się rozpoczęły i potrwają do niedzieli, 5 września. Oczywiście będzie można zgłosić się do rywalizacji również w dniu zawodów, ale radzimy zrobić to wcześniej, bo wtedy mamy czas na przygotowanie pakietu startowego, który otrzyma każdy zawodnik. Po zapisie w dniu zawodów możemy nie mieć takiej możliwości – przyznaje organizatorka zawodów.

Podczas zawodów odbędą się minikonkurencje dla dzieci i publiczności. – Na terenie zawodów organizujemy rodzinny piknik z animacjami dla dzieci, stoiskami promującymi zdrowy styl życia. Chcielibyśmy zaszczepić w mieszkańcach naszego powiatu zachowania prozdrowotne w kontekście zapobiegania nadwadze czy innym chorobom lub uzależnieniom – mówi Piotr Kostrzewa z Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”.

MS

 

I Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku

Miejsce: Park Wiejska ul. Szkolna 22 w Otwocku

Czas: 11 września, godz.11-16

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.