W poniedziałek doładujesz Bilet Metropolitalny w Otwocku. To pierwszy punkt obsługi ZTM w powiecie

Na tę wiadomość od dawna z niecierpliwością czekali mieszkańcy powiatu otwockiego, którzy na co dzień korzystają z SKM-ki i lokalnych linii autobusowych „L”. Nareszcie Bilet Metropolitalny będzie można doładować w pierwszym w powiecie otwockim punkcie obsługi ZTM, który już w poniedziałek, 23 sierpnia zamierza uruchomić otwocki magistrat. – Zgodnie z ustaleniami z ZTM punkt będzie otwarty dwa dni w tygodniu, czyli w poniedziałek w godz. 10-18 oraz w piątek w godz. 8-16 – zapewnia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Otwocka.

AGNIESZKA JASKULSKA

Na początku czerwca „Linia” informowała, że miasto planuje utworzenie punktu obsługi Zarządu Transportu Miejskiego, w którym będzie można doładować Bilet Metropolitalny (obejmuje transport ZTM: pociągi SKM i Kolei Mazowieckich w dwóch strefach biletowych, a także lokalne linie autobusowe „L”, tramwaje, metro i inne autobusy ZTM). To pierwszy taki punkt w powiecie otwockim. Dotychczas żeby zakodować bilet, trzeba było jeździć do najbliższego punktu, który znajduje się na Dworcu Wschodnim w Warszawie. 

– Z Biletu Metropolitalnego korzysta wielu mieszkańców Otwocka, którzy codziennie dojeżdżają do stolicy do pracy czy szkoły. Dzięki tańszemu biletowi otwocczanie mogli zaoszczędzić na dojazdach nawet 60 zł miesięcznie. Dotychczas z tego biletu skorzystało ponad cztery i pół tysiąca mieszkańców Otwocka – informuje biuro prasowe urzędu. Z tego rodzaju biletu mogą skorzystać mieszkańcy, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku. W czerwcu Prezydent Jarosław Margielski tłumaczył, że mieszkańcy Otwocka od dawna zwracali się do urzędu z prośbą o uruchomienie punktu obsługi ZTM, w którym na miejscu będzie można doładować Bilet Metropolitalny z dopłatą gminy na I i II strefę. Punkt ma obsługiwać płatności bezgotówkowe. 

Otwocki urząd planuje uruchomienie punktu obsługi w poniedziałek, 23 sierpnia. – Punkt mieści się na parterze budynku B Urzędu Miasta Otwocka w wydzielonym i specjalnie oznaczonym pomieszczeniu. Zgodnie z ustaleniami z ZTM będzie on otwarty w poniedziałki w godz. 10-18 oraz w piątki w godz. 8-16 – informuje Karolina Wojnicz z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta w Otwocku. 

Aby otrzymać kartę Bilet Metropolitalny, należy złożyć wniosek w urzędzie miasta. Jest on dostępny na stronie http://www.karta.otwock.pl.

2 thoughts on “W poniedziałek doładujesz Bilet Metropolitalny w Otwocku. To pierwszy punkt obsługi ZTM w powiecie

 • 20 sierpnia 2021 o 23:48
  Permalink

  A dla kogo te godziny i dni otwarcia?Chyba nie dla nas,pracujących w Warszawie a płacących podatki w Otwocku ! A może sobota lub do 19-stej? A może na stacji PKP , która świeci pustką a będzie każdemu po drodze?

  Odpowiedz
  • 22 sierpnia 2021 o 22:33
   Permalink

   Jak ktoś pracuje w Warszawie może sobie doładować bilet w dowolnym POP w Warszawie.
   Oczywiście dobrze byłoby aby było to czynne codziennie i mieściło się na dworcu PKP.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.