Pijany kierowca jechał przez miasto ciężarówką

Niedawno „Linia” informowała o tym, że policja zatrzymała 34-letnią matkę rocznego dziecka, która była kompletnie pijana, gdy wsiadła do auta razem z rocznym synkiem i ruszyła w kierunku drogi wojewódzkiej nr 801. Policjanci alarmują, że rośnie liczba osób, które kierują samochodem po wypiciu kilku głębszych. Niemal codziennie otwocka drogówka zatrzymuje nietrzeźwych kierowców.

MAREK JAKUBIEC

Kilka dni temu policjanci zatrzymali na ul. Wiązowskiej w Józefowie pijanego 46-letniego mężczyznę, który jechał slalomem przez miasto. – Kierowca ciężarówki wykonywał niebezpieczne manewry na drodze i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu, dlatego zbadali mężczyznę alkomatem. 46-letni mieszkaniec powiatu otwockiego wydmuchał prawie promil alkoholu – zaznacza mł. asp. Harabin.

Kierowca ciężarówki, który wykazał się kompletnym brakiem rozsądku, stracił prawo jazdy. Kiedy wytrzeźwiał w policyjnej celi, usłyszał zarzuty. 46-latek odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu nawet trzy lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.