Wybił mu szybę w aucie, bo jechał za wolno

Czasami klakson to za mało, a niektórym kierowcom na drodze odbiera rozum i używają nie tylko siarczystego języka, lecz także pięści. Kilka dni temu na trasie S17 policjanci zatrzymali agresywnego 26-letniego kierowcę opla, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość kierowcy volvo, bo ten zbyt wolno zmieniał pas ruchu na ekspresówce…

MAREK JAKUBIEC

Na drodze zawsze znajdzie się jakiś powód do agresji. Niewiele trzeba, aby kierowcom puściły nerwy. Jednak spory na drodze nie zawsze kończą się tylko na wulgarnych gestach, niecenzuralnych słowach czy długim klaksonie. Tak było w sobotę na trasie S17 na wysokości Góraszki w gminie Wiązowna, gdzie kierowca opla wymierzył sprawiedliwość kierowcy volvo, który jechał zbyt wolno.

– Kierowca volvo wraz z żoną jechał drogą ekspresową. Na wysokości Góraszki wyprzedził ich kierowca opla, który zajechał im drogę i gwałtownie zahamował. Po chwili wyskoczył z samochodu, krzycząc coś do kierowcy volvo, ale mężczyzna nie zamierzał wysiąść z auta – relacjonuje mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. To jeszcze bardziej rozzłościło drogowego furiata, który rzucił się z pięściami na kierowcę volvo. Agresywny mężczyzna wybił ręką tylną szybę w aucie, odwrócił się na pięcie i odjechał. Na miejscu interweniowała policja. – Poszkodowany tłumaczył policjantom, że kierowca opla zdenerwował się na niego, bo za wolno zmieniał pas ruchu, przez co zajechał mu drogę – mówi mł. asp. Paulina Harabin.

I dodaje, że policjanci szybko ustalili, że sprawcą incydentu na ekspresówce był 26-letni mężczyzna. – Funkcjonariusze zatrzymali go na jednej z ulic w gminie Wiązowna. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 26-latek przyznał się do tego, co zrobił – dodaje mł. asp. Harabin. I przypomina, że za uszkodzenie mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

One thought on “Wybił mu szybę w aucie, bo jechał za wolno

  • 30 sierpnia 2021 o 17:31
    Permalink

    to ja kiedy czumpi zapostuje gnio fro

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.