Kto poprowadzi Klub Mlądz?

Iwona Kowalska, obecna kierownik Klubu Mlądz, będzie pełniła tę funkcję tylko do końca września. Rezygnację złożyła dość nieoczekiwanie, zaskakując swoją decyzją wiele osób. Obecnie trwają rozmowy z kandydatami na to stanowisko.

PRZEMEK SKOCZEK

Klub Mlądz podlega Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. Skupia życie społeczno-kulturalne tej dzielnicy miasta, a jego specyfiką jest popularyzacja sztuki ludowej, folkloru, dawnych obyczajów i tradycji. Słynie przede wszystkim z zespołu śpiewaczego Mlądz, izby regionalnej i pracowni wikliniarskiej. W tym roku klub wzbogacił się o żywy plac zabaw, czyli tunel i igloo z rosnących pędów wikliny, które puszczają listki. Działalność ośrodka w ostatnich miesiącach uległa ożywieniu, odbyła się m.in. najlepsza od lat impreza z okazji nocy świętojańskiej.

Klub od około dwóch lat prowadzi Iwona Kowalska, która z Otwockim Centrum Kultury, a potem MOKTiS-em, jest związana dłużej. Najpierw prowadziła zajęcia plastyczne w Klubie Smok, potem pracowała w Mlądzu, gdzie po pewnym czasie została p.o. kierownika, a potem pełnoprawnym kierownikiem. Teraz nagle odchodzi.

– To prawda, szykuje się zmiana na stanowisku kierownika Klubu Mlądz. Obecna kierownik, pani Iwona Kowalska, złożyła wypowiedzenie umowy o pracę, szanuję jej decyzję. W związku z tym rozpoczęliśmy poszukiwania nowej osoby na to stanowisko. Kilka dni temu zakończył się nabór kandydatów, obecnie trwają rozmowy kwalifikacyjne – informuje Tomasz Winnicki, p.o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. – Od nowego kierownika oczekuję przede wszystkim wysokich zdolności organizacyjnych, podtrzymania dotychczasowej oferty kulturalnej, ale też kreatywności przy jej rozszerzeniu. Zależy mi, by klub, który powstał w czynie społecznym, realizował swoją działalność w ścisłej współpracy z lokalną społecznością – dodaje Winnicki.

A co na to sama zainteresowana? – Do końca września nadal jestem pracownikiem MOKTiS-u i nie chcę komentować zaistniałej sytuacji. Najważniejsze, że mój przełożony zna powody, dla których podjęłam decyzję o złożeniu wypowiedzenia – wyjaśnia lakonicznie Iwona Kowalska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.