Paliło się mieszkanie na Morskim Oku

Sześć zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru mieszkania na osiedlu Morskie Oko w Otwocku, do którego doszło dziś (wtorek, 31 sierpnia) przed południem.

PRZEMEK SKOCZEK

Po godz. 11 ryk syren poderwał na nogi całą okolicę. Ulicą Okrzei przejeżdżały kolejne wozy bojowe straży pożarnej, za nimi karetka pogotowia i policja. Wyglądało to poważnie. Na szczęście obyło się bez ofiar, choć straty materialne są z pewnością duże.

      – Ogień pojawił się w jednym z pokoi mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze bloku na osiedlu Morskie Oko I. To najstarsza część osiedla. W akcji brały udział cztery nasze zastępy JRG (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza – przyp. red.) i dwa zastępy OSP z Karczewa i Jabłonny. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców, nie ma żadnych ofiar – informuje starszy technik sztabowy ds. operacyjnych ogn. Bartłomiej Baran z Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

– Na miejscu była policja, ratownicy medyczni, pogotowie gazowe i energetyczne. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, będzie je ustalała policja. Mieszkanie i klatka schodowa są bardzo okopcone. Na szczęście nie ma zniszczeń w sąsiednich lokalach – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.