Złodziej wszedł przez uchylone okno

Otwarte okno czy niezamknięte na klucz drzwi to idealna okazja dla złodzieja. Podobna nadarzyła się włamywaczowi, który próbował dostać się do jednego z domów w gminie Karczew. Przestępca wykorzystał to, że w kuchni było uchylone okno, wszedł do środka i ukradł sprzęt elektroniczny o wartości około 3 tys. zł. Niewykluczone, że miało to związek z tym, że kilka dni wcześniej złodziej wykonywał u właściciela domu drobne prace porządkowe.

MATEUSZ JAKUBIEC

Włamywacz wykorzystał okazję, że okno w kuchni było uchylone, a właściciel nieruchomości zajął się pracami na posesji. – Sprawca wszedł do budynku przez okno i ukradł laptop wraz z leżącymi obok słuchawkami. Wartość sprzętu to ok. 3 tys. zł – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Funkcjonariusze szybko ustalili, że z kradzieżą może mieć związek obywatel Gruzji, który wcześniej wykonywał u pokrzywdzonego mężczyzny drobne prace porządkowe – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin. Kilka dni temu podczas patrolu w Otwocku Małym stróże prawa zauważyli podejrzanego mężczyznę, który mógł mieć związek z rabunkiem. – 28-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży laptopa i słuchawek, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Paulina Harabin.

Mężczyzna, chcąc uniknąć surowej kary, przyznał się do winy. 28-latek wyjaśnił funkcjonariuszom, że skradziony sprzęt sprzedał w Warszawie, bo pilnie potrzebował gotówki. Policjanci przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu domów (także niezamieszkałych), budynków gospodarczych, mieszkań, piwnic czy garaży. Nie ułatwiajmy złodziejom zadania i nie pozwólmy im dostać się do naszych domów i mieszkań!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.